Blocksy Companion Pro - en to ro translation catalogue (1997 entries)

en: % comments
ro: % comentarii

en: %s %s Color
ro: Culoare %s %s

en: %s %s Font
ro: Font %s %s

en: %s %s Taxonomy
ro: Taxonomie %s %s

en: %s %s joined the waitlist for this item.
ro: %s %s s-a înscris pe lista de așteptare pentru acest articol.

en: %s - Sidebar Display Conditions
ro: %s - Condiții de afișare bară laterală

en: %s Archive
ro: Arhivă %s

en: %s Custom
ro: %s Personalizat

en: %s Custom Fonts
ro: %s Fonturi personalizate

en: %s Field
ro: Câmp %s

en: %s Local Google Fonts
ro: %s Fonturi Google Locale

en: %s Settings
ro: %s Setări

en: %s Single
ro: %s Individual

en: %s System
ro: %s Sistem

en: %s ago
ro: Acum %s

en: %s min | %s mins
ro[0]: %s minut
ro[1]: %s minute
ro[2]: %s minute

en: %s of %s found this review helpful
ro: %s din %s au considerat această recenzie utilă

en: %s%% of customers recommend this product.
ro: %s%% dintre clienți recomandă acest produs.

en: 404 Page
ro: Pagina 404

en: 404 Page Template
ro: Template pagină 404

en: A link to set a new password will be sent to your email address.
ro: Un link pentru a seta o nouă parolă va fi trimis pe adresa ta de email.

en: A product you are waiting for is back in stock
ro: Un produs pe care îl așteptați este din nou disponibil în stoc.

en: A set of features that lets you create easily your dream products wishlists and share them with friends and family.
ro: Un set de funcționalități care îți permite să creezi liste de dorințe pentru produse și să le partajezi cu prietenii și familia.

en: AJAX Content Loading
ro: Încărcare conținut AJAX

en: AJAX Filtering
ro: Filtrare AJAX

en: API Key
ro: Cheie API

en: API Version
ro: Versiune API

en: Abort
ro: Anuleaza

en: Abort the product taxonomies lookup table regeneration
ro: Anuleaza procesul de regenerare a tabelului de cautare pentru taxonomiile produselor.

en: About %s
ro: Despre %s

en: About Brands
ro: Despre branduri

en: About Me
ro: Despre mine

en: About Me Controls
ro: Controale despre mine

en: About me
ro: Despre mine

en: Accent Color
ro: Culoare de accent

en: Accept
ro: Acceptă

en: Accept Button
ro: Buton Acceptare

en: Accept Button text
ro: Text Buton Acceptare

en: Account
ro: Cont

en: Account Action
ro: Acțiune cont

en: Account Image
ro: Imagine cont

en: Account content
ro: Conținutul contului

en: Account dashboard
ro: Tablou de bord cont

en: Account navigation
ro: Navigare în cont

en: Action Link
ro: Link de actiune

en: Action Required - Install Blocksy Theme
ro: Acțiune necesară - Instalează tema Blocksy

en: Action required - please update Blocksy theme to the latest version!
ro: Actiune necesara - te rugam să actualizezi tema Blocksy la cea mai recenta versiune!

en: Actions
ro: Actiune

en: Activate Child Theme
ro: Activează tema copil

en: Active
ro: Activ

en: Active Filters
ro: Filtre active

en: Active Filters Label
ro: Eticheta filtre active

en: Add Conditions
ro: Adauga Conditii

en: Add Display Condition
ro: Adaugă condiție afișare

en: Add New
ro: Adaugă nou

en: Add New Brand
ro: Adaugă un brand nou

en: Add New Category
ro: Adaugă o categorie nouă

en: Add New Content Block
ro: Adaugă bloc de conținut nou

en: Add New Location
ro: Adaugă o locație nouă

en: Add New Product Review
ro: Adaugă recenzie nouă produsAdaugă recenzie nouă produs

en: Add New Product Tab
ro: Adaugă un tab nou pentru produs

en: Add New Review
ro: Adaugă recenzie nouă

en: Add New Size Guide
ro: Adaugă un nou ghid de mărimi

en: Add New Thank You Page
ro: Adaugă o pagină nouă „Mulțumim”

en: Add Replace Condition
ro: Adaugă o condiție de înlocuire

en: Add To Cart Button
ro: Buton Adaugă în coș

en: Add Variation
ro: Adaugă variație

en: Add a dark colour scheme and switch to your website, which will make it pleasant to look at in low light environments.
ro: Adaugă o schemă de culori întunecată și schimb-o pe site-ul tău, pentru a-l face mai plăcut de vizualizat în medii cu lumină slabă.

en: Add a visual cue that tells your visitors how much the cart total must be to be able to benefit of free shipping.
ro: Adaugă un indiciu vizual care informează vizitatorii despre suma minimă a coșului necesară pentru transport gratuit.

en: Add one or more conditions in order to display your footer.
ro: Adaugă una sau mai multe condiții pentru a afișa subsolul.

en: Add one or more conditions in order to display your header.
ro: Adaugă una sau mai multe condiții pentru a afișa antetul.

en: Add one or more conditions in order to display your sidebar.
ro: Adaugă una sau mai multe condiții pentru a afișa bara laterală.

en: Add one or more conditions to display the Compare bar.
ro: Adaugă una sau mai multe condiții pentru a afișa bara de comparație.

en: Add one or more conditions to display the Maintenance block.
ro: Adaugă una sau mai multe condiții pentru a afișa blocul de mentenanță.

en: Add one or more conditions to display the shortcuts bar.
ro: Adaugă una sau mai multe condiții pentru a afișa bara de scurtături.

en: Add one or more conditions to display the transparent header.
ro: Adaugă una sau mai multe condiții pentru a afișa antetul transparent.

en: Add one or more conditions to display the trending block.
ro: Adaugă una sau mai multe condiții pentru a afișa blocul de tendințe

en: Add to cart
ro: Adaugă în coș

en: Add to cart:
ro: Adauga in cos:

en: Add to compare
ro: Adaugă la comparație

en: Add to wishlist
ro: Adaugă în lista de dorințe

en: Add widgets here.
ro: Adăugați widget-uri aici.

en: Add {items} more items to get free shipping!
ro: Adăugați încă {items} articole pentru a beneficia de livrare gratuită!

en: Add {price} more to get free shipping!
ro: Adaugă {price} în plus pentru a beneficia de transport gratuit!

en: Add/Edit Conditions
ro: Adaugă sau editează condițiile

en: Added to Cart Popup
ro: Popup de Adaugare în Cos

en: Added to Cart: After suggested products
ro: Adăugat în Coș: După Produsele Sugerate

en: Added to Cart: Before actions
ro: Adăugat în Coș: Înainte de Acțiuni

en: Added to Cart: Before product
ro: Adaugat în Cos: Inainte de Produs

en: Added to Cart: Before suggested products
ro: Adăugat în Coș: Înainte de Produsele Sugerate

en: Additional Actions
ro: Acțiuni suplimentare

en: Additional Close Trigger
ro: Declanșator suplimentar de închidere

en: Additional User Info
ro: Informatii suplimentare despre Utilizator

en: Additional class for term items. Useful for styling.
ro: Clasa suplimentara pentru elementele de termen. Utila pentru stilizare.

en: Additional customisation options for your taxonomies such as hero backgrounds and custom colour labels.
ro: Opțiuni suplimentare de personalizare pentru taxonomii, cum ar fi fundaluri hero și etichete de culori personalizate.

en: Address
ro: Adresă

en: Address:
ro: Adresă:

en: Adds the “add to cart” actions to the product page as a floating bar if the product summary has disappeared from view.
ro: Adaugă acțiunile „Adaugă în coș” pe pagina produsului ca o bară plutitoare, dacă rezumatul produsului nu mai este vizibil.

en: Adobe Fonts Settings
ro: Setări Adobe Fonts

en: Advanced
ro: Avansat

en: Advanced Gallery
ro: Galerie avansată

en: Advanced Mode
ro: Mod avansat

en: Advanced Posts
ro: Postari avansate

en: Advanced Reviews
ro: Recenzii avansate

en: Advanced Search
ro: Căutare Avansată

en: Advanced Taxonomies
ro: Taxonomii avansate

en: Advanced searching for products by their SKU classification can be useful in cases of vast product catalogues.
ro: Căutarea avansată a produselor după clasificarea SKU poate fi utilă în cazul cataloagelor mari de produse.

en: Affiliate Button Label
ro: Etichetă buton afiliat

en: Affiliate Link
ro: Link afiliat

en: Affiliate Product Links
ro: Linkuri de produse afiliate

en: Affiliate Products
ro: Produse afiliate

en: After
ro: După

en: After Block Number
ro: După numărul blocului

en: After Footer
ro: Dupa subsol

en: After Header
ro: Înainte de antet

en: After Mini Cart
ro: După Mini Coș

en: After X Pages
ro: După X pagini

en: After X Time
ro: După X timp

en: After account navigation
ro: După navigarea în cont

en: After body open scripts
ro: Scripturi după deschiderea corpului

en: After breadcrumbs
ro: După firimituri

en: After cart
ro: După coș

en: After cart contents
ro: După conținutul coșului

en: After cart table
ro: După tabelul coșului

en: After cart totals
ro: După totalurile coșului

en: After certain number of blocks
ro: După un anumit număr de blocuri

en: After checkout billing form
ro: După formularul de facturare la finalizare

en: After checkout form
ro: După formularul de finalizare

en: After comments
ro: După comentarii

en: After content
ro: După conținut

en: After customer details
ro: După detaliile clientului

en: After description
ro: După descriere

en: After featured image
ro: După imaginea principală

en: After first post meta
ro: După primul meta al postării

en: After inactivity
ro: După inactivitate

en: After main content
ro: După conținutul principal

en: After my account
ro: După contul meu

en: After order notes
ro: După notele comenzii

en: After post meta
ro: După meta articol

en: After related posts
ro: După postările asociate

en: After second post meta
ro: După al doilea meta al postării

en: After section
ro: După secțiune

en: After shop loop
ro: După bucla magazinului

en: After shop loop item actions
ro: După acțiunile elementelor din lista magazinului

en: After shop loop item price
ro: După prețul elementului din bucla magazinului

en: After shop loop item title
ro: După titlul elementului din bucla magazinului

en: After single product
ro: După produsul unic

en: After single product "Add to cart" button
ro: După butonul „Adaugă în coș” al produsului individual

en: After single product excerpt
ro: După fragmentul produsului unic

en: After single product gallery
ro: După galeria produsului individual

en: After single product meta
ro: După meta datele produsului individual

en: After single product tabs
ro: După filele produsului unic

en: After title
ro: După titlu

en: After x pages
ro: După x pagini

en: After x time
ro: După x timp

en: Agency
ro: Agentie

en: Agency Details
ro: Detalii agenție

en: Agency Name
ro: Nume agenție

en: Agency Support/Contact Form URL
ro: URL formular suport/contact agenție

en: Agency URL
ro: URL agenție

en: Alignment
ro: Aliniere

en: All
ro: Toate

en: All Archives
ro: Toate arhivele

en: All Brands
ro: Toate brandurile

en: All Builders
ro: Toti constructorii

en: All Categories
ro: Toate categoriile

en: All Icons
ro: Toate pictogramele

en: All Plans
ro: Toate planurile

en: All Products
ro: Toate produsele

en: All Reviews
ro: Toate recenziile

en: All Rows
ro: Toate rândurile

en: All Singulars
ro: Toate singularitățile

en: All Time
ro: Din totdeauna

en: All Users
ro: Toți utilizatorii

en: All authors
ro: Toți autorii

en: All categories
ro: Toate categoriile

en: All options are currently hidden
ro: Toate optiunile sunt ascunse acum

en: All options reset
ro: Reseteaza toate optiunile

en: All taxonomies
ro: Toate taxonomiile

en: All types
ro: Toate tipurile

en: All widget areas
ro: Început cap WP

en: Allow selecting multiple items in a filter.
ro: Permite selectarea mai multor elemente într-un filtru.

en: Allow users to add a title when leaving a review.
ro: Permite utilizatorilor să adauge un titlu când lasă o recenzie.

en: Allow users to join the waitlist even if the product is on backorder.
ro: Permite utilizatorilor să se înscrie pe lista de așteptare chiar dacă produsul este disponibil pentru comandă în așteptare.

en: Allow users to open attached review images in lightbox.
ro: Permite utilizatorilor să deschidă imaginile atașate recenziilor într-un lightbox.

en: Allow users to upload images when leaving a review.
ro: Permite utilizatorilor să încarce imagini atunci când lasă o recenzie.

en: Allow users to upvote reviews.
ro: Permite utilizatorilor să voteze recenziile.

en: Allow your customers to sign up for a waitlist for products that are out of stock and get notified when they are back in stock.
ro: Permite clienților tăi să se înscrie pe o listă de așteptare pentru produsele care nu sunt în stoc și să fie notificați atunci când acestea redevin disponibile.

en: Allowed Users
ro: Utilizatori permiși

en: Alternative Text
ro: Text alternativ

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Amount of items the client has to buy in order to get free shipping.
ro: Numărul de articole pe care clientul trebuie să le cumpere pentru a beneficia de livrare gratuită.

en: Amount the client has to reach in order to get free shipping.
ro: Suma pe care clientul trebuie să o atingă pentru a beneficia de transport gratuit.

en: Animation Speed
ro: Viteză animație

en: Archive
ro: Arhiva

en: Archive Cards Swatch Size
ro: Dimensiunea mostrei pentru cardurile arhivei

en: Archive Description
ro: Descrierea arhivei

en: Archive Image
ro: Imagine de arhiva

en: Archive Item with Taxonomy ID
ro: Arhivează Element cu ID Taxonomie

en: Archive Loop Speciffic
ro: Specific Arhivă Buclă

en: Archive Template
ro: Template Arhiva

en: Archive Title
ro: Titlul arhivei

en: Archive description
ro: Descriere arhivă

en: Are you sure you want to continue?
ro: Ești sigur că vrei să continui?

en: Arrows Color
ro: Culoare săgeți

en: Arrows Visibility
ro: Vizibilitatea Săgeților

en: Ascending
ro: Urcare

en: Aspect Ratio
ro: Aspect ratio

en: Attribute
ro: Atribut

en: Attribute 1
ro: Atribut 1

en: Attribute 2
ro: Atribut 2

en: Attributes
ro: Atribute

en: Auth forms
ro: Formulare de autentificare

en: Author
ro: Autor

en: Author Archives
ro: Arhive Autor.

en: Author Avatar
ro: Avatar autor

en: Author Field
ro: Autorul campului

en: Auto
ro: Automat

en: Auto Close Panel
ro: Închidere Automată a Panoului

en: Auto Hide
ro: Ascundere automată

en: Auto Hide/Show
ro: Ascunde/Afișează automat

en: Automatically close the panel when a filter option is selected.
ro: Închide automat panoul atunci când este selectată o opțiune de filtrare.

en: Automatically hide the read progress bar once you arrive at the bottom of the article.
ro: Ascunde automat bara de progres a citirii odată ce ai ajuns la sfârșitul articolului.

en: Automatically scroll page to top after user interaction.
ro: Derulează automat pagina în sus după interacțiunea utilizatorului.

en: Automatically start video playback after the gallery is loaded.
ro: Pornește automat redarea videoclipului după ce galeria este încărcată.

en: Autoplay Gallery
ro: Redare Automată Galerie

en: Autoplay Video
ro: Redare automată video

en: Availability
ro: Disponibilitate

en: Available Filters
ro: Filtre disponibile

en: Available Fonts
ro: Fonturi disponibile

en: Available Sidebars/Widget Areas
ro: Zone laterale/widget disponibile

en: Available fields: {user_email}, {user_name}, {user_role}
ro: Campuri disponibile: {user_email}, {user_name}, {user_role}

en: Available for
ro: Disponibil pentru

en: Avatar Size
ro: Dimensiune avatar

en: Average Score
ro: Scor mediu

en: Back
ro: Înapoi

en: Back to login
ro: Înapoi la autentificare

en: Background
ro: Fundal

en: Background Color
ro: Culoare fundal

en: Background Hover
ro: Fundal la trecerea mouse-ului

en: Background Initial
ro: Fundal inițial

en: Badge Color
ro: Culoare insignă

en: Badge Label
ro: Etichetă insignă

en: Badge Settings
ro: Setări insignă

en: Bar Color
ro: Culoarea Barei

en: Bar Height
ro: Inaltimea Barei

en: Basic
ro: De bază

en: Before
ro: Înainte

en: Before Footer
ro: Înainte de subsol

en: Before Heading Number
ro: Înainte de numărul titlului

en: Before Mini Cart
ro: Înainte de Mini Coș

en: Before Mini Cart Contents
ro: Înainte de conținutul Mini Coșului

en: Before account navigation
ro: Înainte de navigarea în cont

en: Before breadcrumbs
ro: Înainte de firimituri

en: Before cart
ro: Înainte de coș

en: Before cart contents
ro: Înainte de conținutul coșului

en: Before cart table
ro: Înainte de tabelul coșului

en: Before cart totals
ro: Înainte de totalurile coșului

en: Before certain number of headings
ro: Înainte de un anumit număr de titluri

en: Before checkout billing form
ro: Înainte de formularul de facturare la finalizare

en: Before checkout form
ro: Înainte de formularul de finalizare

en: Before comments
ro: Înainte de comentarii

en: Before content
ro: Înainte de conținut

en: Before customer details
ro: Înainte de detaliile clientului

en: Before description
ro: Înainte de descriere

en: Before featured image
ro: Înainte de imaginea principală

en: Before first post meta
ro: Înainte de primul meta al postării

en: Before main content
ro: Înainte de conținutul principal

en: Before my account
ro: Înainte de contul meu

en: Before order notes
ro: Înainte de notele comenzii

en: Before post meta
ro: Înainte de meta articol

en: Before related posts
ro: Înainte de postările asociate

en: Before second post meta
ro: Înainte de al doilea meta al postării

en: Before section
ro: Înainte de secțiune

en: Before shop loop
ro: Înainte de bucla magazinului

en: Before shop loop item actions
ro: Înainte de acțiunile elementelor din lista magazinului

en: Before shop loop item price
ro: Înainte de prețul elementului din bucla magazinului

en: Before shop loop item title
ro: Înainte de titlul elementului din bucla magazinului

en: Before single product
ro: Înainte de produsul unic

en: Before single product "Add to cart" button
ro: Înainte de butonul „Adaugă în coș” al produsului individual

en: Before single product excerpt
ro: Înainte de fragmentul produsului unic

en: Before single product gallery
ro: Inainte de galeria produsului individual

en: Before single product meta
ro: Înaintea meta datelor produsului individual

en: Before single product tabs
ro: Înainte de filele produsului unic

en: Before title
ro: Înainte de titlu

en: Best Sellers
ro: Cele Mai Vandute

en: Better management for affiliate products with a few simple options that strengthen the external integration with these.
ro: Management mai bun pentru produsele afiliate cu câteva opțiuni simple care întăresc integrarea externă.

en: Billing address
ro: Adresă de facturare

en: Block ID
ro: ID block

en: Blocksy Brands
ro: Mărci Blocksy

en: Blocksy Companion is the complementary plugin to Blocksy theme. It adds a bunch of great features to the theme and acts as an unlocker for the Blocksy Pro package.
ro: Blocksy Companion este pluginul complementar pentru tema Blocksy. Adaugă o mulțime de funcționalități excelente temei și acționează ca un deblocator pentru pachetul Blocksy Pro.

en: Blocksy Variation Images
ro: Imagini variație Blocksy

en: Blocksy requires PHP version %s+, plugin is currently NOT RUNNING.
ro: Blocksy necesită versiunea PHP %s+, pluginul nu rulează în prezent.

en: Blocksy requires WordPress version %s+. Because you are using an earlier version, the plugin is currently NOT RUNNING.
ro: Blocksy necesită versiunea WordPress %s+. Deoarece folosești o versiune mai veche, pluginul nu rulează în prezent.

en: Book
ro: Carte

en: Border
ro: Margine

en: Border Color
ro: Culoare margine

en: Border Radius
ro: Raza marginii

en: Bottom
ro: Jos

en: Bottom Spacing
ro: Spațiu jos

en: Bottom comments
ro: Comentarii de jos

en: Bottom content
ro: Conținut de jos

en: Boxed
ro: Încasetat

en: Boxed Color
ro: Culoare cutie

en: Brand Name In Tab Title
ro: Numele brandului în titlul tabului

en: Brands
ro: Branduri

en: Breadcrumbs
ro: Frimituri

en: Browse products
ro: Caută produse

en: Builder
ro: Constructor

en: Business
ro: Afacere

en: Business or Agency
ro: Business sau Agency

en: Button
ro: Buton

en: Button Background Color
ro: Culoare fundal buton

en: Button Class Selector
ro: Selector clasă buton

en: Button Color
ro: Culoare buton

en: Button Font Color
ro: Culoare font buton

en: Button Icon
ro: Pictogramă buton

en: Button Icon Color
ro: Culoarea Iconiței Butonului

en: Button Label
ro: Etichetă buton

en: Button Outside
ro: Buton Exterior

en: Button Padding
ro: Spațiere interioară buton

en: Button Swatches
ro: Buton pentru mostre

en: Button Text Color
ro: Culoare text buton

en: Buttons Type
ro: Tipuri de butoane

en: Buy Now
ro: Cumpără acum

en: Buy Now Button
ro: Buton “Cumpăra acum!”

en: Calculation Method
ro: Metodă de calcul

en: Can't Import Starter Site
ro: Nu se poate importa site-ul demonstrativ

en: Cancel
ro: Anulează

en: Card bottom
ro: Card jos

en: Card top
ro: Card sus

en: Cart
ro: Coș

en: Cart Badge Color
ro: Culoarea insignei coșului

en: Cart Button
ro: Buton cos

en: Cart Page
ro: Pagina coșului

en: Cart Total
ro: Total cos

en: Cart actions
ro: Acțiuni coș

en: Cart collaterals
ro: Colaterale coș

en: Cart contents
ro: Continut cos

en: Cart coupon
ro: Cupon coș

en: Cart is empty
ro: Coșul este gol

en: Cart totals after order total
ro: Totalurile coșului după totalul comenzii

en: Cart totals before order total
ro: Totalurile coșului înainte de totalul comenzii

en: Cash on delivery
ro: Plata la livrare

en: Catch the attention of your clients by showcasing your product variations as colour, image or button swatches.
ro: Atrage atenția clienților afișând variațiile produsului sub formă de mostre de culoare, imagini sau butoane.

en: Categories
ro: Categorii

en: Categorise products by brands and show their logo in archive or single page so users could discover more about their makers.
ro: Categorizează produsele după branduri și afișează logo-ul lor în arhive sau pe paginile individuale, astfel încât utilizatorii să descopere mai multe despre producători.

en: Category
ro: Categorie

en: Category 1
ro: Categoria 1

en: Category 2
ro: Categoria 2

en: Category Slug
ro: Slug categorie

en: Centered
ro: Centrat

en: Change
ro: Schimbă

en: Change Icon
ro: Schimbă pictograma

en: Change Image
ro: Schimbă imagine

en: Change heading level
ro: Schimba nivelul titlului

en: Check your email
ro: Verifică-ți e-mailul

en: Check your email for the confirmation link, then visit the %slogin page%s.
ro: Verificați e-mailul pentru linkul de confirmare, apoi vizitați %spagina de autentificare%s.

en: Checkout Button
ro: Buton finalizare comanda

en: Checkout after order review
ro: Finalizare comandă după revizuire

en: Checkout before order review
ro: Înainte de revizuirea comenzii la finalizare

en: Checkout billing
ro: Facturare finalizare comandă

en: Checkout order review
ro: Revizuirea comenzii la finalizare

en: Checkout shipping
ro: Livrare finalizare comandă

en: Child theme
ro: Temă copil

en: Choose
ro: Alege

en: Choose File
ro: Alege fișierul

en: Choose Page Builder
ro: Alege constructorul de pagini

en: Choose Pattern
ro: Alege modelul

en: Choose a custom thank you page for this product.
ro: Alegeți o pagină personalizată de mulțumire pentru acest produs.

en: Choose a pattern
ro: Alege un model

en: Choose how the video will fill its container. More info about this can be found %shere%s.
ro: Alegeți cum va umple videoclipul containerul său. Mai multe informații pot fi găsite %saici%s.

en: Choose page
ro: Alegeți pagina

en: Choose the default color mode that a user will see when it visits your site.
ro: Alege modul de culoare implicit pe care utilizatorul îl va vedea când vizitează site-ul tău.

en: Choose what set of settings you want to export.
ro: Alege ce set de setări dorești să exporți.

en: Choose where you want this Waitlist Form to be displayed.
ro: Alegeți unde doriți să fie afișat acest formular al listei de așteptare.

en: Choose where you want this content block to be displayed.
ro: Alege unde dorești să fie afișat acest bloc de conținut.

en: Choose where you want this popup to be displayed.
ro: Alege unde dorești ca acest popup să fie afișat.

en: Choose where you want this product tab to be displayed.
ro: Alege unde dorești să fie afișat acest tab al produsului.

en: Choose where you want this size guide to be displayed.
ro: Alege unde dorești ca acest ghid de mărimi să fie afișat.

en: Choose where you want this template to be displayed.
ro: Alege unde dorești să fie afișat acest template.

en: Chose in which post types do you want to perform searches.
ro: Alege în ce tipuri de articole dorești să efectuezi căutări.

en: Clean Install
ro: Instalare curată

en: Click or drop to upload a file...
ro: Apasă butonul sau plasează fișierul pentru a-l încărca…

en: Click the button below to confirm your subscription. Once confirmed, we will notify you when the item is back in stock.
ro: Click pe butonul de mai jos pentru a-ti confirma abonarea. Odata confirmata, te vom anunta cand produsul va reveni în stoc.

en: Click the link below to confirm your subscription. Once confirmed, we will notify you when the item is back in stock.
ro: Click pe linkul de mai jos pentru a-ti confirma abonarea. Odata confirmata, te vom anunta cand produsul va reveni în stoc.

en: Click the link below to secure your purchase before it is gone!
ro: Click pe linkul de mai jos pentru a-ti asigura achizitia înainte ca produsul sa dispara!

en: Click to upload
ro: Apasă pentru a încărca

en: Clone Item
ro: Multiplică elementul

en: Close Button
ro: Buton închidere

en: Close Button Type
ro: Tip buton de închidere

en: Close Compare Modal
ro: Închide modalul de comparație

en: Close Icon Background
ro: Fundal pictogramă închidere

en: Close Icon Color
ro: Culoare pictograma buton închidere

en: Close Icon Size
ro: Marimea iconitei de inchidere

en: Close Modal
ro: Inchide modalul

en: Close Popup On Scroll Back
ro: Închide popup-ul la derulare înapoi

en: Close Sizes Modal
ro: Închide modalul de mărimi

en: Close Trigger Delay
ro: Intarziere la declansarea inchiderii

en: Close account modal
ro: Închide fereastra de cont

en: Close cart drawer
ro: Închide sertarul coșului

en: Close filters modal
ro: Închide fereastra filtrelor

en: Close popup
ro: Închide fereastra pop-up

en: Close quick view
ro: Închide previzualizarea rapidă

en: Closed
ro: Inchis

en: Code Editor
ro: Editor de Cod

en: Collapse
ro: Reduce

en: Color
ro: Culoare

en: Color 1
ro: Culoare 1

en: Color 2
ro: Culoare 2

en: Color Mode
ro: Modul culoare

en: Color Swatches
ro: Mostre de culoare

en: Color Switch
ro: Comutare culoare

en: Color mode switch
ro: Comutare mod culoare

en: Colors
ro: Culori

en: Column Background
ro: Fundal coloană

en: Column Settings
ro: Setări coloane

en: Column Spacing
ro: Spațiere coloane

en: Columns
ro: Coloane

en: Columns & Posts
ro: Coloane și postări

en: Columns & Products
ro: Coloane și produse

en: Columns Divider
ro: Divizor de coloane

en: Columns Spacing
ro: Spațiere Coloane

en: Comment Submission Failure
ro: Eșec la trimiterea comentariului

en: Comments
ro: Comentarii

en: Companion Plugin Details
ro: Detalii plugin companion

en: Compare
ro: Compară

en: Compare Badge Color
ro: Culoare insignă comparare

en: Compare Bar
ro: Bară de comparație

en: Compare Bar Display Conditions
ro: Condiții de afișare pentru bara de comparație

en: Compare Button
ro: Buton de comparație

en: Compare Placement
ro: Plasarea comparației

en: Compare Plans
ro: Compara Planurile

en: Compare Products
ro: Compară produse

en: Compare Table Fields
ro: Câmpuri tabel de comparație

en: Compare View
ro: Vizualizare comparare

en: Compare products with a clear and concise table system that gives your users a way to make a quick decision.
ro: Compară produsele cu un sistem clar și concis de tabele care oferă utilizatorilor o modalitate rapidă de a lua o decizie.

en: Conditions
ro: Condiții

en: Configure the slugs for single and category pages of the product review custom post type.
ro: Configurează slugs pentru paginile individuale și categoriile tipului personalizat de articole de recenzie a produselor.

en: Configure the social links in Customizer ➝ General ➝ %sSocial Network Accounts%s.
ro: Configurează linkurile sociale în Personalizator ➝ General ➝ %sRețele sociale%s.

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Confirm Subscription
ro: Confirma abonarea

en: Confirm waitlist subscription
ro: Confirmați abonarea la lista de așteptare

en: Confirmed
ro: Confirmata

en: Congratulations! You got free shipping 🎉
ro: Felicitări! Ai transport gratuit 🎉

en: Connect Newsletter Provider
ro: Conectează furnizorul de newsletter

en: Connect your Adobe Fonts project and use the selected fonts throughout Blocksy and your favorite page builder.
ro: Conectează proiectul Adobe Fonts și utilizează fonturile selectate în Blocksy și în constructorul tău de pagini preferat.

en: Cons
ro: Contra

en: Contact Info
ro: Informații de contact

en: Contact Info Controls
ro: Controale pentru informatiile de contact

en: Contact Information
ro: Informatii de Contact

en: Contacts
ro: Contacte

en: Contain
ro: Conține

en: Container Backdrop Blur
ro: Estompare Fundal Container

en: Container Background
ro: Fundal container

en: Container Background Color
ro: Culoarea containerului

en: Container Border
ro: Margine container

en: Container Border Color
ro: Culoarea marginii containerului

en: Container Border Radius
ro: Raza marginii containerului

en: Container Bottom Spacing
ro: Distanțare jos container

en: Container Height
ro: Înălțime container

en: Container Inner Spacing
ro: Spațiere interioară container

en: Container Max Width
ro: Lățime maximă container

en: Container Maximum Height
ro: Inaltimea maxima container

en: Container Overflow
ro: Depășire conținut container

en: Container Padding
ro: Spațiere Interioara Container

en: Container Shadow
ro: Umbra container

en: Container Structure
ro: Structură container

en: Container Style
ro: Stil container

en: Content
ro: Conținut

en: Content Area
ro: Zona de conținut

en: Content Area Style
ro: Stil zonă de conținut

en: Content Area Vel Spacing
ro: Spațiere verticală în zona de conținut

en: Content Area Vertical Spacing
ro: Distanțare verticală zonă de conținut

en: Content Block Display Conditions
ro: Condiții de afișare pentru blocul de conținut

en: Content Blocks
ro: Blocuri de conținut

en: Content Source
ro: Sursa continutului

en: Content Type
ro: Tip conținut

en: Content Visibility
ro: Vizibilitate conținut

en: Content Width
ro: Lățime conținut

en: Continue Shopping
ro: Continua cumparaturile

en: Continue Shopping Button
ro: Buton continuare cumparaturi

en: Control what happens to the content that is too big to fit into the popup.
ro: Controlează ce se întâmplă cu conținutul care este prea mare pentru a încăpea în pop-up.

en: Cookie period
ro: Perioada Cookie

en: Copy From Child Theme
ro: Copiază din tema copil

en: Copy From Parent Theme
ro: Copiază din tema părinte

en: Copy Options
ro: Copiază opțiuni

en: Copy and import your customizations from parent or child theme.
ro: Copiază și importă personalizările din tema părinte sau copil.

en: Copy elements & styles from
ro: Copiază elemente și stiluri din

en: Count
ro: Numarare

en: Count Criteria
ro: Criterii de Numărare

en: Countdown Box
ro: Caseta de numărătoare inversă

en: Coupon Form
ro: Formular cupoane

en: Cover
ro: Acoperire

en: Create Content Block
ro: Creează un Content Block

en: Create Custom Layout
ro: Creeaza un layout personalizat

en: Create New Footer
ro: Crează un nou subsol

en: Create New Header
ro: Creează un nou antet

en: Create New Sidebar
ro: Creează un nou Sidebar

en: Create Sidebar
ro: Creează Sidebar

en: Create Sidebar/Widget Area
ro: Creează o zonă de bare laterale/widgeturi

en: Create a customized order “Thank You” page for your customers, giving them a personalized experience.
ro: Creează o pagină personalizată „Mulțumim” pentru clienții tăi, oferindu-le o experiență personalizată.

en: Create a new content Block/Hook
ro: Creează un nou bloc de conținut/Hook

en: Create a new footer and assign it to different pages or posts based on your conditions.
ro: Creează un subsol nou și atribuie-l diferitelor pagini sau articole pe baza condițiilor tale.

en: Create a new header and assign it to different pages or posts based on your conditions.
ro: Creează un antet nou și atribuie-l diferitelor pagini sau articole pe baza condițiilor tale.

en: Create advanced queries based on your specified criterias.
ro: Creează interogări avansate bazate pe criteriile specificate.

en: Create beautiful personalised menus that set your website apart from the others. Add icons and badges to your entries and even add Content Blocks inside your dropdowns.
ro: Creează meniuri personalizate superbe care îți diferențiază site-ul. Adaugă pictograme și insigne în intrările tale și chiar adaugă blocuri de conținut în meniurile derulante.

en: Create new footer
ro: Crează un nou subsol

en: Create new header
ro: Creează un nou antet

en: Create unlimited personalized sets of widget areas and display them on any page or post using our conditional logic functionality.
ro: Creează seturi nelimitate de zone de widgeturi personalizate și afișează-le pe orice pagină sau articol folosind funcționalitatea noastră de logică condițională.

en: Creative Work Season
ro: Sezon operă creativă

en: Creative Work Series
ro: Serii operă creativă

en: Cross-sell Products
ro: Produse Recomandate pentru Vânzări Înrudite

en: Current Language
ro: Limba curenta

en: Current user
ro: Utilizator actual

en: Custom
ro: Personalizat

en: Custom Attributes
ro: Atribute personalizate

en: Custom Content
ro: Conținut personalizat

en: Custom Content/Hooks
ro: Conținut personalizat

en: Custom Field
ro: Câmp personalizat

en: Custom Fonts
ro: Font-uri proprii

en: Custom Fonts Settings
ro: Setări font-uri personalizate

en: Custom Height
ro: Înălțime personalizată

en: Custom Hook
ro: Hook personalizat

en: Custom Hook (%s)
ro: Hook personalizat (%s)

en: Custom Link
ro: Legătură personalizată

en: Custom Page Link
ro: Link pagină personalizată

en: Custom Post Type ID
ro: ID tip articol personalizat

en: Custom Post Types
ro: Tipuri de postări personalizate

en: Custom Query
ro: Interogare personalizată

en: Custom Size
ro: Mărime personalizată

en: Custom Tabs
ro: Taburi personalizate

en: Custom Template
ro: Șablon personalizat

en: Custom Text
ro: Text personalizat

en: Custom Thank You Pages
ro: Pagini personalizate „Mulțumim”

en: Custom URL
ro: URL personalizat

en: Custom Width
ro: Lățime personalizată

en: Custom class
ro: Clasă personalizată

en: Custom date format
ro: Format personalizat al datei

en: Custom field fallback
ro: Fallback pentru camp personalizat

en: Customer
ro: Client

en: Customer Details
ro: Detaliile clientului

en: Customize
ro: Personalizează

en: Customizer
ro: Personalizator

en: Customizer settings
ro: Setările personalizatorului

en: Customizing: Logged in State
ro: Personalizare: Stare conectat

en: Customizing: Logged out State
ro: Personalizare: Stare deconectat

en: Dark
ro: Întunecat

en: Dark Mode
ro: Mod întunecat

en: Dark Mode Color Palette
ro: Paletă de culori mod întunecat

en: Dark Mode Label
ro: Etichetă mod întunecat

en: Dark Mode Logo
ro: Logo mod întunecat

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Dashboard Page
ro: Pagina tabloului de bord

en: Date
ro: Data

en: Date & Time
ro: Dată și oră

en: Date created
ro: Data crearii

en: Date type
ro: Tip Data

en: Days
ro: Zile

en: Days After Button Click
ro: Zile după clic pe buton

en: Days After Close
ro: Zile după închidere

en: Days After Form Submit
ro: Zile după trimiterea formularului

en: Deactivate demo plugins
ro: Dezactivează pluginurile demo

en: Decline
ro: Refuz

en: Decline Button
ro: Buton Refuz

en: Decline Button text
ro: Text Buton Refuz

en: Default
ro: Prestabilit

en: Default (Menu Item)
ro: Implicit (Element de meniu)

en: Default Card Layout
ro: Aspect implicit al cardului

en: Default Color Mode
ro: Mod de culoare implicit

en: Default Message
ro: Mesaj implicit

en: Default State
ro: Stare implicită

en: Default Width
ro: Lățime prestabilită

en: Default format
ro: Format Implicit

en: Default tabs order: Description - 10, Additional Information - 20, Reviews - 30.
ro: Ordine taburi implicită: Descriere - 10, Informații suplimentare - 20, Recenzii - 30.

en: Delay (Seconds)
ro: Întârziere (secunde)

en: Delay (in seconds)
ro: Întarziere (în secunde)

en: Delete
ro: Sterge

en: Demo List
ro: Listă demo

en: Descending
ro: Coborare

en: Describe the purpose of the image.
ro: Descrie scopul imaginii

en: Description
ro: Descriere

en: Description Color
ro: Culoare descriere

en: Description Length
ro: Lungimea descrierii

en: Design
ro: Aspect

en: Desktop bottom
ro: Partea de jos a desktopului

en: Desktop top
ro: Partea de sus a desktopului

en: Disable
ro: Dezactivează

en: Disable Subscribe Form
ro: Dezactivează formularul de abonare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Disabled %s content block. | Disabled %s content blocks.
ro[0]: Bloc de conținut %s dezactivat.
ro[1]: Blocuri de conținut %s dezactivate.
ro[2]: Blocurile de conținut %s dezactivate.

en: Discount Calculation
ro: Calculul reducerii

en: Dismiss
ro: Renunta

en: Display Conditions
ro: Condiții de afișare

en: Display Location
ro: Afiseaza locatia

en: Display Name
ro: Nume afisat

en: Display Type
ro: Tip de afișare

en: Display Variations Inline
ro: Afișează variațiile în linie

en: Display a cookie acceptance box in order to comply with the privacy regulations in your country.
ro: Afișează o casetă pentru acceptarea cookie-urilor pentru a respecta reglementările privind confidențialitatea din țara ta.

en: Display a counter that reflects the current number of users on the waitlist.
ro: Afișează un contor care reflectă numărul curent de utilizatori înscriși pe lista de așteptare.

en: Display a minimalistic view of the video player.
ro: Afișează o vizualizare minimalistă a playerului video.

en: Display an average score for all reviews.
ro: Afișează un scor mediu pentru toate recenziile.

en: Display based on referer domain
ro: Afișează in baza domeniului de referinta

en: Display customer details section.
ro: Afișează secțiunea detalii client.

en: Display essential contact details to your visitors.
ro: Afișeaza detaliile esentiale de contact vizitatorilor tai.

en: Display if cookie is present
ro: Afiseaza cookie-ul prezent

en: Display if query string is present in URL
ro: Afișează dacă șirul de interogare este prezent în URL

en: Display navigational links, showing users their path within the site.
ro: Afișeaza linkuri de navigatie, aratand utilizatorilor calea lor în cadrul site-ului.

en: Display next/previous buttons that will help to easily navigate through products.
ro: Afișează butoanele anterior/următor pentru a naviga ușor între produse.

en: Display order details section.
ro: Afișează secțiunea detalii comandă.

en: Display order overhiew section.
ro: Afișează secțiunea de prezentare generală a comenzii.

en: Display the approximate reading time of an article, so that visitors know what to expect when starting to read the content.
ro: Afișează timpul aproximativ de citire al unui articol, astfel încât vizitatorii să știe la ce să se aștepte când încep să citească.

en: Display the currently active filters.
ro: Afiseaza filtrele active curente.

en: Display the waitlist feature exclusively to users who are logged in.
ro: Afișează funcția de listă de așteptare exclusiv utilizatorilor care sunt autentificați.

en: Display your social media profiles and boost the site engagement.
ro: Afișeaza profilurile tale de pe retelele sociale și creste implicarea pe site.

en: Divider
ro: Despărțitor

en: Documentation
ro: Documentatie

en: Dokan Dashboard
ro: Tabloul de bord Dokan

en: Dokan Shop
ro: Magazin Dokan

en: Down
ro: Jos

en: Download
ro: Descărcare

en: Download Font
ro: Descarca font

en: Download a font and serve it directly from your server, this is handy for those who want to comply with GDPR regulations or serve the font via CDN.
ro: Descarcă un font și servește-l direct de pe serverul tău, acest lucru este util pentru cei care doresc să respecte reglementările GDPR sau să livreze fontul prin CDN.

en: Downvote
ro: Vot Negativ

en: Drill down the product list with new filtering widgets, an off canvas area for them and showing the active filters on the page.
ro: Restrânge lista de produse cu noi widget-uri de filtrare, o zonă off-canvas pentru acestea și afișează filtrele active pe pagină.

en: Dropdown
ro: Meniu derulant

en: Dropdown Arrow
ro: Săgeată meniu derulant

en: Dropdown Background
ro: Fundal meniu derulant

en: Dropdown Background Color
ro: Culoarea de Fundal a Meniului Derulant

en: Dropdown Custom Width
ro: Lățime personalizată meniu derulant

en: Dropdown Font
ro: Font pentru meniul derulant

en: Dropdown Items
ro: Elemente din meniul derulant

en: Dropdown Options
ro: Opțiuni meniu derulant

en: Dropdown Shadow
ro: Umbră meniului derulant

en: Dropdown Shadow Color
ro: Culoarea Umbrei Meniului Derulant

en: Dropdown Text Color
ro: Culoare text meniu derulant

en: Dropdown Top Offset
ro: Decalaj sus meniu derulant

en: Dropdown Width
ro: Lățimea meniului derulant

en: Dual Color
ro: Doua culori

en: Duplicate
ro: Duplicare

en: Dynamic
ro: Dinamic

en: Dynamic Author
ro: Autor dinamic

en: Dynamic Author Avatar
ro: Avatarul Dinamic al Autorului

en: Dynamic Brands
ro: Mărci Dinamice

en: Dynamic CSS Output
ro: Generare CSS dinamic

en: Dynamic Comments
ro: Comentarii dinamice

en: Dynamic Content Preview
ro: Previzualizare conținut dinamic

en: Dynamic Data
ro: Date dinamice

en: Dynamic Excerpt
ro: Extras dinamic

en: Dynamic Featured Image
ro: Imaginea Principală Dinamică

en: Dynamic Font
ro: Font dinamic

en: Dynamic Post Date
ro: Data postarii dinamice

en: Dynamic Price
ro: Preț Dinamic

en: Dynamic Rating
ro: Rating dinamic

en: Dynamic SKU
ro: SKU Dinamic

en: Dynamic Stock Status
ro: Starea Dinamică a Stocului

en: Dynamic Term Count
ro: Titlu dinamic al numararii

en: Dynamic Term Description
ro: Titlu dinamic al descrierii

en: Dynamic Term Image
ro: Titlu dinamic al imaginii

en: Dynamic Term Title
ro: Titlu dinamic al termenului

en: Dynamic Terms
ro: Termeni dinamici

en: Dynamic Title
ro: Titlu dinamic

en: Dynamic sidebar
ro: Bară laterală dinamică

en: Dynamic sidebar after
ro: Bară laterală dinamică după

en: Dynamic sidebar before
ro: Bară laterală dinamică înainte

en: Easily capture new leads for your newsletter with the help of a widget, shortcode or even a block inserted on your pages or posts.
ro: Captivează cu ușurință noi abonați pentru newsletterul tău cu ajutorul unui widget, shortcode sau chiar a unui bloc inserat în paginile sau articolele tale.

en: Easily export the theme customizer settings.
ro: Importă setările din personalizator cu ușurință.

en: Easily import the theme customizer settings.
ro: Importă setările din personalizator cu ușurință.

en: Easily turn your websites into mobile first experiences. You can easily add the most important actions at the bottom of the screen for easy access.
ro: Transformă-ți site-urile cu ușurință în experiențe optimizate pentru mobil. Poți adăuga cele mai importante acțiuni în partea de jos a ecranului pentru acces facil.

en: Edit
ro: Editeaza

en: Edit Brand
ro: Editează brandul

en: Edit Category
ro: Editează categoria

en: Edit Conditions
ro: Editează condițiile

en: Edit Content Block
ro: Editează blocul de conținut

en: Edit Font
ro: Editează font

en: Edit Product Review
ro: Editează recenzia produsului

en: Edit Product Tab
ro: Editează tabul produsului

en: Edit Profile
ro: Editează profilul

en: Edit Size Guide
ro: Editează ghidul de mărimi

en: Edit Thank You Page
ro: Editează pagina „Mulțumim”

en: Edit this customer
ro: Modifica acest clientul

en: Editor/Card Width
ro: Lățimea editorului/cardului

en: Effect
ro: Efect

en: Element Class
ro: Clasa elementului

en: Element Visibility
ro: Vizibilitate element

en: Email
ro: E-mail

en: Email:
ro: E-mail:

en: Enable
ro: Activează

en: Enable For Backorders
ro: Activează pentru Comenzi în Așteptare

en: Enable on
ro: Activează pe

en: Enable social sharing abilities for products available on the site, letting even more users discover your great shop selection.
ro: Activează funcționalități de partajare socială pentru produsele de pe site, permițând mai multor utilizatori să descopere selecția magazinului.

en: Enable the OpenGraph rich meta data features for your website.
ro: Activează funcționalitățile OpenGraph pentru meta date îmbogățite pe site-ul tău.

en: Enable this option if you want to load the popup content using AJAX.
ro: Activează această opțiune dacă dorești să încarci conținutul popup-ului folosind AJAX.

en: Enable this option if you want to lock the page scroll while the popup is triggered.
ro: Activează această opțiune dacă dorești să blochezi derularea paginii în timp ce popup-ul este declanșat.

en: Enable/Disable
ro: Activează/Dezactivează

en: Enabled
ro: Activat

en: Enabled %s content block. | Enabled %s content blocks.
ro[0]: Bloc de conținut %s activat.
ro[1]: Blocuri de conținut %s activate.
ro[2]: Blocurile de conținut %s activate.

en: Enables support for Custom Fields inside archive cards and single page post title, adds a reading progress bar for your posts and lets you set featured images and colors for your categories archives.
ro: Activează suportul pentru câmpuri personalizate în cardurile arhivelor și în titlul articolelor individuale, adaugă o bară de progres pentru citire și îți permite să setezi imagini reprezentative și culori pentru arhivele categoriilor.

en: Enabling & disabling the code editor will erase everything from your post editor and this action is irreversible.
ro: Activarea și dezactivarea editorului de cod va șterge totul din editorul de articole, iar această acțiune este ireversibilă.

en: End
ro: Sfârșit

en: Enhance your WooCommerce reviews with rich content, images and a thumbs up system that help your shoppers find the perfect product.
ro: Îmbunătățește recenziile WooCommerce cu conținut bogat, imagini și un sistem de apreciere care ajută cumpărătorii să găsească produsul perfect.

en: Enter a date or time
ro: Introdu o data sau o ora

en: Enter a name in the input below and hit the Create Sidebar button.
ro: Introdu un nume în câmpul de mai jos și apasă pe butonul Creează bară laterală.

en: Enter a valid Vimeo media URL.
ro: Introdu un URL media valid pentru Vimeo.

en: Enter a valid YouTube media URL.
ro: Introdu un URL media valid pentru YouTube.

en: Enter your email
ro: Introdu email-ul tau

en: Enter your email address below and subscribe to our newsletter
ro: Introdu adresa ta de email mai jos și abonează-te la newsletter-ul nostru

en: Enter your email address below to subscribe to our newsletter
ro: Introdu adresa ta de e-mail mai jos pentru a te abona la newsletterul nostru

en: Entire Website
ro: Tot website-ul

en: Entrance Value
ro: Valoare intrare

en: Episode
ro: Episod

en: Erase content
ro: Șterge conținutul

en: Every day
ro: Orice zi

en: Example: January 24, 2022
ro: Exemplu: Ianuarie 24, 2022

en: Excerpt
ro: Fragment

en: Exclude Speciffic Items
ro: Exclude articole specifice

en: Exit code editor
ro: Ieși din editorul de cod

en: Expand
ro: Extinde

en: Expand on click
ro: Mareste la click

en: Expandable
ro: Extensibil

en: Expandable Container
ro: Container extensibil

en: Expanded by Default
ro: Extins implicit

en: Export
ro: Exportă

en: Export Customizations
ro: Exportă personalizări

en: Export Options
ro: Exportă opțiuni

en: Export Settings
ro: Exporta setările

en: Export Site
ro: Site export

en: Export Subscribers
ro: Exporta abonatii

en: Export site
ro: Exportă site

[ctx: Extension Brand Name]
en: Advanced Menu
ro: Meniu avansat

[ctx: Extension Brand Name]
en: Color Mode Switch
ro: Comutator mod de culoare

[ctx: Extension Brand Name]
en: Cookies Consent
ro: Consimțământ pentru cookie-uri

[ctx: Extension Brand Name]
en: Custom Code Snippets
ro: Fragmente de cod personalizate

[ctx: Extension Brand Name]
en: Custom Fonts
ro: Fonturi Personalizate

[ctx: Extension Brand Name]
en: Local Google Fonts
ro: Fonturi locale Google

[ctx: Extension Brand Name]
en: Multiple Sidebars
ro: Bari laterale multiple

[ctx: Extension Brand Name]
en: Newsletter Subscribe
ro: Abonare la newsletter

[ctx: Extension Brand Name]
en: Post Types Extra
ro: Tipuri de postări suplimentare

[ctx: Extension Brand Name]
en: Product Reviews
ro: Recenzii produse

[ctx: Extension Brand Name]
en: Shortcuts Bar
ro: Bară de scurtături

[ctx: Extension Brand Name]
en: Trending Posts
ro: Articole populare

[ctx: Extension Brand Name]
en: White Label
ro: Etichetă albă

en: Extensions
ro: Extensii

en: Fade
ro: Estompează

en: Fade in fade out
ro: Apariție-dispariție graduală

en: Failed to retrieve starter sites list.<br> Error code - %s
ro: Nu s-a reușit obținerea listei de site-uri demo. <br> Cod eroare - %s

en: Fallback
ro: Alternativă

en: Featured Badge
ro: Insignă Recomandat

en: Featured Icon/Logo
ro: Iconiță/Logo Evidențiat

en: Featured Image
ro: Imagine reprezentativă

en: Fetch Fonts
ro: Preia fonturi

en: Fetch and display content from various sources.
ro: Recupereaza și afișeaza continut din diverse surse.

en: Fetching...
ro: Se încarcă...

en: Field
ro: Câmp

en: Fields Gap
ro: Spațiu între Câmpuri

en: File
ro: Fișier

en: Filling in progress (%d)
ro: Umplerea este în curs (%d)

en: Filter
ro: Filtre

en: Filter By
ro: Filtrează după

en: Filter Settings
ro: Setare filtre

en: Filter Source
ro: Sursa filtrului

en: Filter Visibility
ro: Vizibilitate filtru

en: Filter Widgets
ro: Widget-uri filtrare

en: Filter by Price
ro: Filtreaza dupa pret

en: Filter by Price Controls
ro: Filtrare dupa control pret

en: Filtering Behavior
ro: Comportament de filtrare

en: Filters
ro: Filtre

en: Filters Canvas
ro: Filtre Canvas

en: Final touches
ro: Ultimele ajustări

en: Find by %s
ro: Cautare după %s

en: First Name
ro: Prenume

en: First name
ro: Prenume

en: Flag
ro: Steag

en: Floating Cart
ro: Coș plutitor

en: Floating Cart Visibility
ro: Vizibilitatea coșului plutitor

en: Focus
ro: Focalizare

en: Font Color
ro: Culoare font

en: Font Name
ro: Nume font

en: FontAwesome Brands
ro: FontAwesome Mărci

en: Footer
ro: Subsol

en: Footer Menu 1
ro: Meniu subsol 1

en: Footer Menu 2
ro: Meniu subsol 2

en: Footer Template
ro: Template subsol

en: Footer after
ro: Subsol după

en: Footer before
ro: Subsol înainte

en: Footer name
ro: Nume subsol

en: Footer scripts
ro: Scripturi Footer

en: For performance and customization reasons, only SVG files are allowed.
ro: Din motive de performanță și personalizare, doar fișierele SVG sunt permise.

en: Forever
ro: Pentru totdeauna

en: Forgot Password?
ro: Ai uitat parola?

en: Form Max Width
ro: Lățimea Maximă a Formularului

en: Form Style
ro: Stil formular

en: Form Type
ro: Tipul Formularului

en: Forms Cookies Content
ro: Formulare conținut cookie

en: Free
ro: Gratuit

en: Free Extensions
ro: Extensii gratuite

en: Free Shipping Bar
ro: Bară transport gratuit

en: Free shipping
ro: Transport gratuit

en: Fri
ro: Vineri

en: Friday
ro: Vineri

en: Front Page
ro: Pagina principală

en: Full Page
ro: Pagină completă

en: Full Width
ro: Lățime completă

en: Gallery
ro: Galerie

en: Game
ro: Joc video

en: Generate Variation URL
ro: Generează URL pentru variație

en: Generate a shareable single product page URL with pre-selected variation attributes.
ro: Generează un URL partajabil pentru pagina unui produs unic cu atributele variației preselectate.

en: Get New Password
ro: Cere o parola noua

en: Get notified when {product_title} is back in stock
ro: Primeste notificare când {product_title} revine în stoc.

en: Global Footer
ro: Subsol global

en: Global Header
ro: Antet global

en: Go to product page
ro: Du-te la pagina de produs

en: Goal Amount
ro: Sumă obiectiv

en: Goal Items
ro: Articole Țintă

en: Good news! The product you have been waiting for is now back in stock!
ro: Veste bună! Produsul pe care l-ați așteptat este acum din nou disponibil în stoc!

en: Got a question or need help with the theme? You can always submit a support ticket or ask for help in our friendly Facebook community.
ro: Ai o întrebare sau ai nevoie de ajutor cu tema? Poți oricând să trimiți un tichet de suport sau să ceri ajutor în comunitatea noastră prietenoasă de pe Facebook.

en: Great news! The %s from your waitlist is now back in stock!
ro: Veste buna! Produsul %s de pe lista ta de asteptare este acum disponibil din nou in stoc!

en: Great! You have been added to the waitlist for this product. Please check your inbox and confirm the subscription to this waitlist.
ro: Minunat! Ai fost adaugat pe lista de asteptare pentru acest produs. Te rugam să verifici casuta ta de e-mail si să confirmi abonarea la aceasta lista de asteptare.

en: Great! You have been added to the waitlist for this product. You will receive an email as soon as the item is back in stock.
ro: Minunat! Ai fost adaugat pe lista de asteptare pentru acest produs. Vei primi un e-mail imediat ce produsul va reveni în stoc.

en: Grid view
ro: Vizualizare grila

en: Guest
ro: Vizitator

en: Gutenberg Options Panel Icon URL
ro: Poți introduce linkul către o imagine găzduită local sau să încarci una. Dimensiunea recomandată este de 18px lățime și 18px înălțime.

en: Head
ro: Cap

en: Header
ro: Antet

en: Header Menu 3
ro: Meniu antet 3

en: Header Template
ro: Template antet

en: Header Widget Area
ro: Zonă widget antet

en: Header after
ro: Antet după

en: Header before
ro: Antet înainte

en: Header name
ro: Nume header

en: Header offcanvas
ro: Antet offcanvas

en: Header scripts
ro: Scripturi antet

en: Heading
ro: Titlu

en: Heading 1
ro: Titlu 1

en: Heading 2
ro: Titlu 2

en: Heading 3
ro: Titlu 3

en: Heading 4
ro: Titlu 4

en: Heading 5
ro: Titlu 5

en: Heading 6
ro: Titlu 6

en: Heading Color
ro: Culoare titlu

en: Heading Font
ro: Font pentru titlu

en: Heads up!
ro: Atenție!

en: Height
ro: Inaltime

en: Here you can see all your custom fonts that can be used in all typography options across the theme.
ro: Aici poți vedea toate fonturile personalizate care pot fi utilizate în toate opțiunile de tipografie din temă.

en: Hi, %s!
ro: Buna, %s!

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Hide
ro: Ascunde

en: Hide Account Menu Item
ro: Ascunde meniul de cont

en: Hide Changelog Tab
ro: Ascunde tab-ul cu ultimele actualizări

en: Hide Current Language
ro: Ascunde limba actuală

en: Hide Documentation Links
ro: Ascunde link-urile de documentatie

en: Hide Hooks
ro: Ascunde Hook-uri

en: Hide Missing Language
ro: Ascunde limba lipsa

en: Hide Starter Sites Tab
ro: Ascunde tab-ul cu site-uri demonstrative

en: Hide Support Section
ro: Ascunde secțiunea de suport

en: Hide Theme Hooks
ro: Ascunde Hook-uri ale temei

en: Hide Useful Plugins Tab
ro: Ascunde tab-ul cu module utile

en: Hide Video Links
ro: Ascunde link-urile video

en: Hide White Label Extension
ro: Ascunde extensia White Label

en: Hide WooCommerce Hooks
ro: Ascunde Hook-uri WooCommerce

en: High Rating First
ro: Rating înalt primul

en: Highlight your most popular posts or products based on the number of comments or reviews they have gotten in the specified period of time.
ro: Evidențiază cele mai populare articole sau produse pe baza numărului de comentarii sau recenzii primite într-o anumită perioadă de timp.

en: Home
ro: Acasă

en: Home Page Text
ro: Textul Paginii de Start

en: Hook Name
ro: Numele carligului

en: Hooks Locations
ro: Locații hooks

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Horizontal Alignment
ro: Aliniere orizontală

en: Hours
ro: Ore

en: Hover
ro: Trecere mouse

en: Hover/Active
ro: La trecerea mouse-ului/Activ

en: How many days the products will be marked as "New" after creation.
ro: Câte zile produsele vor fi marcate ca "Noi" după crearea lor.

en: Hurry up! This sale ends in
ro: Grăbește-te! Această ofertă se încheie în

en: I accept the %sPrivacy Policy%s
ro: Accept %sPolitica de confidențialitate%s

en: I accept the %sPrivacy Policy%s*
ro: Accept %sPolitica de confidențialitate%s*

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Icon Badge
ro: Insignă pictogramă

en: Icon Color
ro: Culoare pictogramă

en: Icon Position
ro: Poziție pictograme

en: Icon Size
ro: Mărime pictogramă

en: Icon Source
ro: Sursă pictogramă

en: Icons Background Color
ro: Culoare fundal pictograme

en: Icons Background Colors
ro: Culorile de Fundal ale Pictogramelor

en: Icons Border Color
ro: Culoare margine pictograme

en: Icons Border Colors
ro: Culorile Bordurii Pictogramelor

en: Icons Color
ro: Culoare pictograme

en: Icons Shape Type
ro: Tipul formei pictogramelor

en: Icons Size
ro: Mărime pictograme

en: Icons Spacing
ro: Spațiere pictograme

en: If you don't want to receive any further notifications, please %s
ro: Daca nu doresti să primesti alte notificari, te rugam sa %s.

en: If you don't want to receive any further notifications, please unsubscribe by clicking on this link - %s
ro: Daca nu doresti să primesti alte notificari, te rugam să te dezabonezi facand clic pe acest link - %s.

en: If you have complex data inside your mega menu you can enable this option in order to load the dropdown content with AJAX and improve the website loading time.
ro: Dacă ai date complexe în meniul mega, poți activa această opțiune pentru a încărca conținutul meniului derulant cu AJAX și a îmbunătăți timpul de încărcare a site-ului.

en: Image
ro: Imagine

en: Image Affiliate Link
ro: Link afiliat imagine

en: Image Aspect Ratio
ro: Raport aspect imagine

en: Image Border Radius
ro: Raza Bordura Imagine

en: Image Hover Effect
ro: Efect de marire pe imagine

en: Image Lightbox
ro: Lightbox pentru imagini

en: Image Max width
ro: Lățime maximă imagine

en: Image Ratio
ro: Raport imagine

en: Image Settings
ro: Setarea imaginii

en: Image Shape
ro: Forma Imagine

en: Image Size
ro: Dimensiune Imagine

en: Image Source
ro: Sursa imaginii

en: Image Swatches
ro: Mostre de imagine

en: Image Upload
ro: Încărcare imagine

en: Image Width
ro: Lățimea Imaginii

en: Image size
ro: Dimensiunea imaginii

en: Import
ro: Importă

en: Import Content
ro: Importă conținutul

en: Import Customizations
ro: Importă personalizări

en: Import Options
ro: Importă opțiunile

en: Import content
ro: Importă conținutul

en: Import options
ro: Importă opțiunile

en: Import widgets
ro: Importă widget-urile

en: In Stock
ro: In stoc

en: In order to create a new sidebar/widget area simply enter a name in the input below and click the Create Sidebar button.
ro: Pentru a crea o nouă zonă laterală/widget, introdu un nume în câmpul de mai jos și apasă butonul Creează bară laterală.

en: In order to take full advantage of all features it has to offer - please install and activate the Blocksy theme also.
ro: Pentru a profita din plin de toate funcțiile oferite, te rugăm să instalezi și să activezi tema Blocksy.

en: In order to take full advantage of all features the core has to offer - please install and activate the latest version of Blocksy theme.
ro: Pentru a beneficia pe deplin de toate functionalitatile pe care le ofera tema, te rugam sa instalezi și sa activezi cea mai recenta versiune a temei Blocksy.

en: Inactive
ro: Inactiv

en: Inactivity Time
ro: Timp de inactivitate

en: Include %s
ro: Includeti %s

en: Include or exclude the discount code when calculating the shipping progress.
ro: Include sau exclude codul de reducere atunci când calculezi progresul pentru transportul gratuit.

en: Indicator Height
ro: Înălțime indicator

en: Inherit
ro: Mosteneste

en: Inherit From Customizer
ro: Mostenit de la customizer

en: Inherit card wrapper settings from Customizer (background color, spacing, shadow).
ro: Moștenește setările învelișului cardului din Personalizator (culoare de fundal, spațiere, umbră).

en: Inherit the Customizer layout, start with a pattern or create a custom layout
ro: Mosteneste layout-ul din Customizer, începe cu un model sau creeaza un layout personalizat.

en: Initial
ro: Inițial

en: Initial Color
ro: Culoare inițială

en: Inject custom code snippets throughout your website. The extension works globally or on a per post/page basis.
ro: Inserează fragmente de cod personalizate pe tot site-ul. Extensia funcționează global sau pe bază de articol/pagină.

en: Input Background Color
ro: Culoare fundal câmp

en: Input Border Color
ro: Culoare margine câmp

en: Input Border Radius
ro: Rază de colț pentru bordura câmpului de introducere

en: Input Font Color
ro: Culoare font câmp

en: Input Height
ro: Înălțime câmp

en: Input Icon Color
ro: Culoare pictogramă câmp

en: Input Maximum Width
ro: Lățime maximă câmp

en: Insert a specific Content Block anywhere on the site.
ro: Inserează un Bloc de Conținut specific oriunde pe site.

en: Inside
ro: Înăuntru

en: Install
ro: Instalează

en: Install & Activate Plugins
ro: Instalează și activează pluginurile

en: Install Child Theme
ro: Instalează tema copil

en: Install and activate the Blocksy theme
ro: Instalează și activează tema Blocksy

en: Installing
ro: Se instalează

en: Installing %s
ro: Instalare %s

en: Instant Reload
ro: Reîncărcare instantanee

en: Integrates custom fields solutions in the meta layers of a post and presents additional information.
ro: Integrează soluții pentru câmpuri personalizate în straturile meta ale unei postări și prezintă informații suplimentare.

en: Invalid API Key...
ro: Cheie API invalidă...

en: Invalid email
ro: Email invalid

en: Invalid request
ro: Cerere invalida

en: Is registered
ro: Este inregistrat

en: Italic
ro: Cursiv

en: Item Background Color
ro: Culoare fundal element

en: Item Label
ro: Etichetă element

en: Item Label Settings
ro: Setări etichetă element

en: Item Margin
ro: Margine element

en: Item Settings
ro: Setări element

en: Item Visibility
ro: Vizibilitate articol

en: Items
ro: Articole

en: Items Counter
ro: Contor de elemente

en: Items Direction
ro: Direcția elementelor

en: Items Divider
ro: Divizor de elemente

en: Items Divider Height
ro: Înălțimea divizorului de elemente

en: Items Horizontal Spacing
ro: Distanțare orizontală elemente

en: Items Hover Effect
ro: Efect de Hover pe Articole

en: Items Spacing
ro: Spațiere elemente

en: Items Vertical Spacing
ro: Distanțare verticală elemente

en: Join Facebook Community
ro: Intră pe comunitatea Facebook

en: Join Waitlist
ro: Alatura-te listei de asteptare

en: Label
ro: Etichetă

en: Label Color
ro: Culoare etichetă

en: Label Duration
ro: Durata etichetei

en: Label Font
ro: Font etichetă

en: Label Font Color
ro: Culoare font etichetă

en: Label Link
ro: Link etichetă

en: Label Position
ro: Poziția etichetei

en: Label Style
ro: Stil etichetă

en: Label Text
ro: Text etichetă

en: Label Type
ro: Tip etichetă

en: Label Visibility
ro: Vizibilitatea etichetei

en: Language
ro: Limbă

en: Languages
ro: Limbi

en: Large
ro: Mare

en: Large Size
ro: Mărime mare

en: Last 24 Hours
ro: Ultimele 24 de ore

en: Last 7 Days
ro: Ultimele 7 zile

en: Last Month
ro: Ultima lună

en: Last Name
ro: Nume

en: Learn more about child themes
ro: Află mai multe despre temele copil

en: Leave empty if decorative.
ro: Lasa gol daca este decorativ

en: Left
ro: Stânga

en: Left Side
ro: Partea din stânga

en: Left Sidebar
ro: Sidebar stânga

en: Left/Right sidebar
ro: Bară laterală stânga/dreapta

en: Length
ro: Lungime

en: Let your guests easily filter the posts by their category or tags taxonomy terms, instantly drilling down the listings.
ro: Permite vizitatorilor să filtreze ușor postările după categorii sau termeni taxonomici, restrângând instantaneu lista.

en: Light
ro: Luminos

en: Light Mode
ro: Mod luminos

en: Light Mode Label
ro: Etichetă mod luminos

en: Limit
ro: Limita

en: Line
ro: Linie

en: Link (optional)
ro: Link (opțional)

en: Link Active
ro: Link activ

en: Link Color
ro: Culoare legătură

en: Link Hover
ro: Link la trecerea mouse-ului

en: Link Hover/Active
ro: Link activ/la trecerea mouse-ului

en: Link Icons
ro: Link pentru pictograme

en: Link Initial
ro: Link inițial

en: Link Rel
ro: Relatia linkului

en: Link To
ro: Link către

en: Link to archive page
ro: Link catre pagina de arhiva

en: Link to author page
ro: Link catre autorul paginii

en: Link to post
ro: Link catre postare

en: Link to term page
ro: Link catre pagina cu termeni

en: Link your Google Analytics 4 tracking ID. More info and instructions can be found %shere%s.
ro: Conectează ID-ul de urmărire Google Analytics 4. Mai multe informații și instrucțiuni pot fi găsite %saici%s.

en: List
ro: Listă

en: List ID
ro: ID listă

en: List Source
ro: Sursă listă

en: List view
ro: Vizualizare lista

en: Live Results
ro: Rezultate în timp real

en: Live Results Images
ro: Imagini rezultate în timp real

en: Live Results Product Price
ro: Rezultate live - Preț produs

en: Live Results Product Status
ro: Rezultate live - Status produs

en: Load Content With AJAX
ro: Încarcă conținut cu AJAX

en: Loading Extensions Status...
ro: Se încarcă starea extensiilor...

en: Loading Starter Sites...
ro: Încărcare site-uri demonstrative…

en: Loading...
ro: Încărcare…

en: Local Business
ro: Afacere locală

en: Local Google Fonts
ro: Font-uri locale Google

en: Local Google Fonts Settings
ro: Setări fonturi Google locale

en: Location & Priority
ro: Locație și prioritate

en: Location/Trigger
ro: Locație/Declanșator

en: Log In
ro: Autentificare

en: Log Out
ro: Deconectare

en: Logged In
ro: Autentificat

en: Logged In Options
ro: Opțiuni conectat

en: Logged In Users Only
ro: Doar pentru Utilizatori Autentificați

en: Logged Out
ro: Deconectat

en: Logged Out Options
ro: Opțiuni deconectat

en: Logged Users
ro: Utilizatori conectați

en: Login
ro: Autentificare

en: Login form end
ro: Sfârșit formular de autentificare

en: Login form modal end
ro: Sfârșit fereastră modală autentificare

en: Login form modal start
ro: Început fereastră modală autentificare

en: Login form start
ro: Început formular de autentificare

en: Logo Gap
ro: Spatiu intre Logo

en: Logo Size
ro: Dimensiune logo

en: Logos Gap
ro: Spațiu între logo-uri

en: Logout
ro: Dezautentificare

en: Long
ro: Lung

en: Loop
ro: Buclă

en: Loop Video
ro: Redare în buclă

en: Loop card
ro: Card buclă

en: Lost password form modal end
ro: Sfârșit fereastră modală parolă pierdută

en: Lost password form modal start
ro: Început fereastră modală parolă pierdută

en: Low Rating First
ro: Rating scăzut primul

en: Mail Label
ro: Etichetă e-mail

en: Main & Bottom Row
ro: Rândurile din mijloc și de jos

en: Main Color
ro: Culoare principală

en: Maintenance
ro: Mentenanță

en: Maintenance Block Display Conditions
ro: Condiții de afișare pentru blocul de mentenanță

en: Maintenance Template
ro: Șablon de mentenanță

en: Make Name Field Required
ro: Fa campul Nume Obligatoriu

en: Make the shopping experience better for your visitors! Add features such as Product Quick View, Wishlist functionality and a Floating Add to Cart button. Customize the single product gallery/slider and the layout.
ro: Îmbunătățește experiența de cumpărături pentru vizitatorii tăi! Adaugă funcționalități precum Vizualizare rapidă produs, Listă de dorințe și un buton plutitor Adaugă în coș. Personalizează galeria/sliderul de produse și aspectul acestora.

en: Manage
ro: Administreaza

en: Manage your menus in the %sMenus screen%s.
ro: Gestionează meniurile tale în ecranul %sMeniuri%s.

en: Margin
ro: Margine

en: Max Height
ro: Înălțime maximă

en: Max Width
ro: Lățime maximă

en: Maximum Width
ro: Lățime maximă

en: Media Object
ro: Obiect media

en: Medium Size
ro: Mărime medie

en: Mega Menu Settings
ro: Setări Mega Meniu

en: Menu 3
ro: Meniu 3

en: Menu Item Settings
ro: Setări element de meniu

en: Menu Order
ro: Ordinea meniului

en: Message
ro: Mesaj

en: Message Color
ro: Culoarea Mesajului

en: Message Font
ro: Fontul Mesajului

en: Mini Cart Contents
ro: Conținutul Mini Coșului

en: Mixed Swatches
ro: Mostre Mixte

en: Mobile
ro: Telefon

en: Mobile Columns
ro: Coloane pentru mobil

en: Mobile Menu 1
ro: Meniu mobil 1

en: Mobile Menu 2
ro: Meniu mobil 2

en: Mobile bottom
ro: Partea de jos a mobilului

en: Mobile top
ro: Partea de sus a mobilului

en: Mobile:
ro: Mobil:

en: Modal
ro: Fereastră modală

en: Modal Backdrop
ro: Fundal secundar fereastră modală

en: Modal Background
ro: Fundal fereastră modală

en: Modal Border Radius
ro: Rază de colț pentru bordura modalului

en: Modal Options
ro: Opțiuni fereastră modală

en: Modal Shadow
ro: Umbră fereastră modală

en: Modal Trigger
ro: Declanșator modal

en: Modal Width
ro: Lățime modal

en: Modified Date
ro: Data Modificării

en: Modify
ro: Modifică

en: Module Title
ro: Titlu modul

en: Module Title Color
ro: Culoare titlu modul

en: Module Title Font
ro: Font titlu modul

en: Module Title Icon Source
ro: Sursa Iconiței Titlului Modulului

en: Module Title Tag
ro: Etichetă titlu modul

en: Mon
ro: Luni

en: Monday
ro: Luni

en: More info about review entity and how to choose the right one can be found %shere%s.
ro: Mai multe informații despre entitatea recenziei și cum să o alegi corect pot fi găsite %saici%s.

en: More information on how to create a list in MailPoet can be found %shere%s.
ro: Mai multe informatii despre cum sa creezi o lista în MailPoet pot fi gasite %s aici%s.

en: More information on how to generate an API key for ActiveCampaign can be found %shere%s.
ro: Mai multe informatii despre cum sa generezi o cheie API pentru ActiveCampaign pot fi gasite %s aici %s.

en: More information on how to generate an API key for Brevo can be found %shere%s.
ro: Mai multe informații despre cum să generezi o cheie API pentru Brevo pot fi găsite %s aici%s.

en: More information on how to generate an API key for Campaign Monitor can be found %shere%s.
ro: Mai multe informații despre cum să generezi o cheie API pentru Campaign Monitor pot fi găsite %saici%s.

en: More information on how to generate an API key for ConvertKit can be found %shere%s.
ro: Mai multe informații despre cum să generezi o cheie API pentru ConvertKit pot fi găsite %saici%s.

en: More information on how to generate an API key for Mailchimp can be found %shere%s.
ro: Mai multe informații despre cum să generezi o cheie API pentru Mailchimp pot fi găsite %saici%s.

en: More information on how to generate an API key for Mailerlite can be found %shere%s. Please note that it is required at least one group to be created in your account for the integration to work. More info on how to create a group %shere%s.
ro: Mai multe informații despre generarea unei chei API pentru Mailerlite pot fi găsite %saici%s. Vă rugăm să rețineți că este necesar să creați cel puțin un grup în contul dvs. pentru ca integrarea să funcționeze. Mai multe informații despre cum să creați un grup %saici%s.

en: Most Relevant
ro: Cele mai relevante

en: Most commented
ro: Cele mai comentate

en: Movie
ro: Film

en: Multiple Selections
ro: Selecții multiple

en: Multiple comments
ro: Comentarii multiple

en: Music Playlist
ro: Listă de redare

en: Music Recording
ro: Înregistrare muzicală

en: My Account
ro: Contul meu

en: NEW
ro: NOU

en: Name
ro: Nume

en: Name Field
ro: Câmp nume

en: Name Label
ro: Etichetă nume

en: Narrow Width
ro: Lățime îngustă

en: Need help or advice?
ro: Ai nevoie de ajutor?

en: Never
ro: Niciodată

en: Never relaunch
ro: Nu relansa niciodată

en: New
ro: Nou

en: New Badge
ro: Insignă Nou

en: New Brand Name
ro: Nume nou brand

en: New Category Name
ro: Nume categorie nouă

en: New Content Block
ro: Bloc de conținut nou

en: New Product Tab
ro: Tab produs nou

en: New Size Guide
ro: Ghid de mărimi nou

en: New Thank You Page
ro: Pagină nouă „Mulțumim”

en: Newest First
ro: Cele mai noi primele

en: Newsletter Controls
ro: Controale newsletter

en: Newsletter Updates
ro: Actualizări newsletter

en: Next
ro: Următorul

en: No
ro: Nu

en: No comments
ro: Fara comentarii

en: No demo data found.
ro: Nu au fost gasite date DEMO

en: No demo name provided.
ro: Numele demo-ului nu a fost furnizat

en: No demo to install
ro: Nici un Demo de instalat

en: No pages to assign.
ro: Nu exista pagini de atribuit.

en: No plugins to install.
ro: Nici un plugin de instalat

en: No post to duplicate
ro: Nicio postare de duplicat

en: No waitlist found
ro: Nu a fost gasita nici o lista de asteptare

en: No widgets to install.
ro: Nu există widget-uri de instalat.

en: No worries! Please enter your e-mail address and we will promptly notify you as soon as the item is back in stock.
ro: Nu-ti face griji! Te rugam să introduci adresa ta de e-mail si te vom anunta imediat ce produsul va reveni în stoc.

en: None
ro: Nici unul

en: Normal
ro: Norma

en: Normal Width
ro: Lățime normală

en: Not Found
ro: Nu a fost găsit

en: Not found in Trash
ro: Nu a fost găsit în coșul de gunoi

en: Nothing Found
ro: Nimic găsit

en: Nothing Found Template
ro: Șablon "Nimic găsit"

en: Nothing found
ro: Nimic găsit

en: Nothing found in Trash
ro: Nimic găsit în coșul de gunoi

en: Now you can view your website or start customizing it
ro: Acum poți vizualiza site-ul tău sau începe personalizarea acestuia

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: Number of items per page
ro: Numar de articole pe pagina

en: Number of posts
ro: Număr de postări

en: Number of products
ro: Număr de produse

en: OS Aware
ro: Compatibil cu sistemul de operare

en: Offcanvas Cart - Empty State
ro: Sertar coș - Stare goală

en: Offcanvas Filters - Bottom
ro: Filtre Offcanvas - Jos

en: Offcanvas Filters - Top
ro: Filtre Offcanvas - Sus

en: Official
ro: Oficial

en: Offset
ro: Decalaj

en: Oldest First
ro: Cele mai vechi primele

en: On Sale
ro: SALE

en: On button click
ro: La clic pe buton

en: On click to element
ro: La clic pe element

en: On element click
ro: La clic pe element

en: On form submit
ro: La trimiterea formularului

en: On page exit intent
ro: La intenția de ieșire din pagină

en: On page load
ro: La încărcarea paginii

en: On scroll
ro: La derulare

en: On scroll to element
ro: La derulare spre element

en: Once you insert your %sProject ID%s and click the "Fetch Fonts" button, your fonts will become available in all theme’s typography options.
ro: După ce introduci %sID-ul Proiectului%s și faci clic pe butonul „Fetch Fonts”, fonturile tale vor deveni disponibile în toate opțiunile de tipografie ale temei.

en: One Color
ro: O culoare

en: One comment
ro: Un comentariu

en: One day
ro: O zi

en: One hour
ro: O oră

en: One month
ro: O lună

en: One week
ro: O săptămână

en: One year
ro: Un an

en: Only
ro: Doar

en: Only Bottom
ro: Doar jos

en: Only Bottom Row
ro: Doar rândul de jos

en: Only Card
ro: Doar card

en: Only Main Row
ro: Doar rândul principal

en: Only Top
ro: Doar sus

en: Only Top Row
ro: Doar rândul de sus

en: Only weekdays
ro: De luni pana vineri

en: Only weekends
ro: Sambata si Duminica

en: Open Button Link In New Tab
ro: Deschide linkul butonului într-o filă nouă

en: Open In New Tab
ro: Deschide într-o filă nouă

en: Open Link In New Tab
ro: Deschide linkul într-o filă nouă

en: Open in new tab
ro: Deschide in pagina noua

en: Open link in new tab
ro: Deschide linkul într-o filă nouă

en: Open links in new tab
ro: Deschide linkurile într-o filă nouă

en: OpenGraph Meta Data
ro: Meta Data OpenGraph

en: Opened
ro: Deschis

en: Opening hours
ro: Ore de funcționare

en: Order
ro: Ordine

en: Order Details
ro: Detalii comandă

en: Order Overview
ro: Prezentare generală a comenzii

en: Order by
ro: Ordonează după

en: Order number
ro: Numarul comenzii

en: Organization
ro: Organizație

en: Other
ro: Altul

en: Out of Stock
ro: Fara stoc

en: Outline
ro: Contur

en: Outside
ro: Afară

en: Overall Score
ro: Scor general

en: Overll Score Background
ro: Fundal scor general

en: Overll Score Text
ro: Text scor general

en: PRO
ro: Pro

en: Padding
ro: Spațiere interioară

en: Page
ro: Pagină

en: Page ID
ro: ID pagină

en: Page Reload
ro: Reîncărcare pagină

en: Page Structure
ro: Structura paginii

en: Page/post title
ro: Titlul paginii/articolului

en: Pages
ro: Pagini

en: Pagination
ro: Paginatie

en: Panel AJAX Reveal
ro: Dezvăluire Panou AJAX

en: Panel Backdrop
ro: Fundal panou

en: Panel Background
ro: Fundal panou

en: Panel Columns
ro: Coloane panou

en: Panel Default State
ro: Starea Implicită a Panoului

en: Panel Height
ro: Înălțimea panoului

en: Panel Reveal
ro: Dezvăluire panou

en: Panel Shadow
ro: Umbră panou

en: Panel Width
ro: Lățime panou

en: Paragraph
ro: Paragraf

en: Parameters
ro: Parametri

en: Parameters options
ro: Parametrii optiunilor

en: Parent Brand
ro: Brand părinte

en: Parent Brand:
ro: Brand părinte:

en: Parent Category
ro: Categorie părinte

en: Parent Category:
ro: Categorie părinte:

en: Parent Product Review
ro: Recenzie produs părinte

en: Password
ro: Parolă

en: Patterns that contain buttons and call to actions.
ro: Modele care contin butoane și apeluri la actiune.

en: Payment Gateway
ro: Metodă de plată

en: Payment Gateways
ro: Metode de plată

en: Payment method
ro: Metoda de plata

en: Phone
ro: Telefon

en: Phone:
ro: Telefon:

en: Pick Mailing Service
ro: Alege serviciul de corespondență

en: Picker Footer
ro: Selector subsol

en: Picker header
ro: Antet selector

en: Placeholder Text
ro: Text substituent

en: Please accept the Privacy Policy in order to comment.
ro: Te rugăm să accepți Politica de Confidențialitate pentru a putea comenta.

en: Please be patient and don't refresh this page, the import process may take a while, this also depends on your server.
ro: Te rugăm să ai răbdare și să nu reîmprospătezi această pagină, procesul de import poate dura ceva timp, depinzând și de serverul tău.

en: Please enter a valid Project ID to get all fonts.
ro: Te rugăm să introduci un ID de Proiect valid pentru a obține toate fonturile.

en: Please look at the documentation for more information on why this is useful.
ro: Te rugăm să consulți documentația pentru mai multe informații despre de ce este util acest lucru.

en: Please note that some of this information (price, sku, brand) won't be displayed on the front-end. It is solely used for Google's Schema.org markup.
ro: Te rugăm să reții că unele dintre aceste informații (preț, SKU, marcă) nu vor fi afișate în partea vizibilă a site-ului. Acestea sunt utilizate exclusiv pentru marcajul Schema.org al Google.

en: Please note that the white label extension will be hidden if this option is enabled. In order to bring it back you have to hit the SHIFT key and click on the dashboard logo.
ro: Te rugăm să reții că extensia White Label va fi ascunsă dacă această opțiune este activată. Pentru a o readuce, trebuie să apeși tasta SHIFT și să dai clic pe logo-ul din tabloul de bord.

en: Please note, the confirmation period is 2 days.
ro: Te rugam să retii că perioada de confirmare este de 2 zile.

en: Please select a valid attribute.
ro: Te rugăm să selectezi un atribut valid.

en: Please select a valid taxonomy.
ro: Selecteaza o taxonomie valida

en: Please select some product options before adding this product to your cart.
ro: Te rugăm să selectezi câteva opțiuni ale produsului înainte de a-l adăuga în coș.

en: Please select the type of your content block and place it in the location you want based on your display and user conditions.
ro: Te rugăm să selectezi tipul blocului de conținut și să-l plasezi în locația dorită pe baza condițiilor tale de afișare și utilizator.

en: Please wait until the lookup table is generated.
ro: Te rugam sa astepti pana cand tabelul de cautare este generat.

en: Plugin Description
ro: Descriere modul

en: Plugin Name
ro: Nume modul

en: Plugin Thumbnail URL
ro: URL pictogramă modul

en: Popup Animation
ro: Animație pop-up

en: Popup Backdrop
ro: Fundalul Popup-ului

en: Popup Backdrop Background
ro: Fundal secundar pop-up

en: Popup Background
ro: Fundal pop-up

en: Popup Border Radius
ro: Raza colturilor Popup-ului

en: Popup Display Conditions
ro: Condiții de afișare a popup-ului

en: Popup Name
ro: Nume Popup

en: Popup Offset
ro: Decalaj pop-up

en: Popup Options
ro: Optiune popup

en: Popup Position
ro: Poziție pop-up

en: Popup Shadow
ro: Umbra Popup-ului

en: Popup Size
ro: Mărime pop-up

en: Popup Visibility
ro: Vizibilitatea popup-ului

en: Position
ro: Poziție

en: Post Archives
ro: Arhive Postări

en: Post Categories
ro: Categorii articole

en: Post Date
ro: Data Postarii

en: Post ID
ro: ID postare

en: Post Tags
ro: Etichete articole

en: Post Template
ro: Sablon postare

en: Post Type
ro: Tip de articol

en: Post copy created.
ro: Copie postare creată.

en: Post creation failed, could not find original post:
ro: Crearea postării a eșuat, nu s-a putut găsi postarea originală:

en: Post with Author ID
ro: Postare cu ID autor

en: Post with Taxonomy ID
ro: Articol cu ID taxonomie

en: Posts
ro: Postări

en: Posts - Layout 1
ro: Postări - Layout 1

en: Posts - Layout 2
ro: Postări - Layout 2

en: Posts - Layout 3
ro: Postari - Layout 3

en: Posts - Layout 4
ro: Postari - Layout 4

en: Posts - Layout 5
ro: Postari - Layout 5

en: Posts Filter
ro: Filtru postări

en: Posts ID
ro: ID-uri postări

en: Posts Title Font
ro: Font titlu postări

en: Posts Title Font Color
ro: Culoare font titlu postări

en: Preconnect Adobe Typekit Fonts
ro: Preconectează fonturile Adobe Typekit

en: Preconnect Google Fonts
ro: Preconectează fonturile Google

en: Preload
ro: Preîncarcă

en: Preload Subsets
ro: Preîncarcă subseturi

en: Preload Variations
ro: Preîncarcă variații

en: Preparing data...
ro: Se pregătesc datele...

en: Present additional information about your products by adding new custom tabs to the product information section.
ro: Prezintă informații suplimentare despre produsele tale adăugând taburi noi personalizate în secțiunea de informații despre produs.

en: Prev/Next Arrow
ro: Săgeată Anterior/Următor

en: Prev/Next Background
ro: Fundal Anterior/Următor

en: Preview
ro: Previzualizează

en: Preview the available products and let your users make quick and informative decisions about their purchase.
ro: Previzionează produsele disponibile și permite utilizatorilor să ia decizii rapide și informate despre achiziție.

en: Price
ro: Pret

en: Price Color
ro: Culoare preț

en: Price Font
ro: Font preț

en: Price:
ro: Pret:

en: Priority
ro: Prioritate

en: Privacy Policy Page
ro: Pagină Politica de Confidențialitate.

en: Private: %s
ro: Privat: %s

en: Pro
ro: PRO

en: Pro Extensions
ro: Extensii Pro

en: Proceed to checkout
ro: Continuă la finalizarea comenzii

en: Product
ro: Produs

en: Product Archive
ro: Arhiva produselor

en: Product Archives
ro: Arhive produse

en: Product Attributes
ro: Atributele produsului

en: Product Brand
ro: Brand produs

en: Product Brand Tab
ro: Tab pentru brandul produsului

en: Product Brands
ro: Branduri de produse

en: Product Categories
ro: Categorii Produse

en: Product ID
ro: ID produs

en: Product Image
ro: Imagine produs

en: Product Image Visibility
ro: Vizibilitatea Imaginii Produsului

en: Product Navigation
ro: Navigare produse

en: Product Page
ro: Oagina produsului

en: Product Page Button
ro: Buton Pagină produs

en: Product Price
ro: Preț produs

en: Product Price & Stock Visibility
ro: Vizibilitatea Prețului și Stocului Produsului

en: Product Review
ro: Recenzie produs

en: Product Reviews
ro: Recenzii produse

en: Product Reviews Settings
ro: Setări recenzii produse

en: Product SKU
ro: Cod produs

en: Product Share Box
ro: Cutie de partajare a produselor

en: Product Tab
ro: Tab produs

en: Product Tab Display Conditions
ro: Condiții de afișare pentru taburile produsului

en: Product Tabs
ro: Taburi produse

en: Product Tags
ro: Etichete Produse

en: Product Title Visibility
ro: Vizibilitate titlu produs

en: Product Waitlist
ro: Lista de asteptare produs

en: Product brands base
ro: Bază de branduri pentru produse

en: Product link:
ro: Link-ul produsului:

en: Product meta end
ro: Sfârșit meta produs

en: Product meta start
ro: Început meta produs

en: Product specs
ro: Specificații produs

en: Product succesfully added to your cart!
ro: Produsul a fost adaugat cu succes în cosul tau!

en: Product taxonomies lookup table data is regenerating
ro: Datele tabelului de cautare pentru taxonomiile produselor sunt în curs de regenerare.

en: Product taxonomies lookup table regeneration process has been aborted.
ro: Procesul de regenerare a tabelului de cautare pentru taxonomiile produselor a fost anulat.

en: Product taxonomies lookup table regeneration process has been resumed.
ro: Procesul de regenerare a tabelului de cautare pentru taxonomiile produselor a fost reluat.

en: Product with Taxonomy ID
ro: Produs cu ID de taxonomie

en: Product:
ro: Produs:

en: Products
ro: Produse

en: Products Card Type
ro: Tipul cardului de produse

en: Products Status
ro: Starea Produselor

en: Products Visibility
ro: Vizibilitatea produselor

en: Profile
ro: Profil

en: Profile Page
ro: Pagina de profil

en: Project ID
ro: ID proiect

en: Pros
ro: Pro

en: Protected: %s
ro: Protejat: %s

en: Provider
ro: Furnizor

en: Publish Date
ro: Data publicarii

en: Published Date
ro: Data Publicării

en: Quantity Auto Update
ro: Actualizare automată a cantității

en: Quantity Input
ro: Câmp cantitate

en: Quick View
ro: Vizualizare rapidă

en: Quick View Button
ro: Butonul de previzualizare rapidă

en: Quick view
ro: Vizualizare rapidă

en: Quick view icon
ro: Pictogramă previzualizare rapidă

en: Quick view price after
ro: Prețul vizualizării rapide după

en: Quick view price before
ro: Prețul vizualizării rapide înainte

en: Quick view summary after
ro: Rezumatul vizualizării rapide după

en: Quick view summary before
ro: Rezumatul vizualizării rapide înainte

en: Quick view title after
ro: Titlul vizualizării rapide după

en: Quick view title before
ro: Titlul vizualizării rapide înainte

en: Quick view toggle
ro: Comutator previzualizare rapidă

en: Quickly find specific content on your site.
ro: Găsește rapid conținut specific pe site-ul tău.

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Range Date/Time
ro: Interval dată/oră

en: Rated %s out of 5
ro: Evaluat la %s din 5

en: Rating
ro: Notă

en: Read More
ro: Citește mai mult

en: Read More Button
ro: Buton Citește mai mult

en: Read More Button Label
ro: Etichetă buton Citește mai mult

en: Read Progress
ro: Progres citire

en: Read Time
ro: Timp de citire

en: Recently Viewed
ro: Vazute recent

en: Recently Viewed Products
ro: Produse vizualizate recent

en: Recurring Days
ro: Zile recurente

en: Regenerate
ro: Regenereaza

en: Regenerate the product taxonomies lookup table
ro: Regenerare tabel de căutare pentru taxonomiile produselor

en: Register
ro: Înregistrare

en: Register For This Site
ro: Înregistrează-te pentru acest site

en: Register form end
ro: Sfârșit formular de înregistrare

en: Register form modal end
ro: Sfârșit fereastră modală înregistrare

en: Register form modal start
ro: Început fereastră modală înregistrare

en: Register form start
ro: Început formular de înregistrare

en: Registration Form
ro: Formular de înregistrare

en: Registration complete. Please check your email, then visit the %1$slogin page%2$s.
ro: Înregistrare finalizată. Vă rugăm să vă verificați adresa de e-mail, apoi vizitați %1$spagina de conectare%2$s.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
ro: Confirmarea înregistrării îți va fi trimisă prin e-mail.

en: Regular
ro: Normal

en: Reinstall
ro: Reinstalează

en: Related
ro: Asemănătoare

en: Related Products
ro: Produse asociate

en: Related posts
ro: Postări asociate

en: Related posts bottom
ro: Postări asociate jos

en: Related posts top
ro: Postări asociate sus

en: Relaunch Trigger
ro: Declanșator de relansare

en: Reload Content
ro: Reîncarcă conținutul

en: Remember Me
ro: Ține-mă minte

en: Remove
ro: Elimină

en: Remove Font
ro: Elimină font

en: Remove Footer
ro: Înlătură subsolul

en: Remove Header
ro: Înlătură antetul

en: Remove Icon
ro: Elimină pictogramă

en: Remove Item
ro: Elimină elementul

en: Remove Product
ro: Elimină produs

en: Remove Sidebar
ro: Elimină bară laterală

en: Remove Widget Area
ro: Elimină zona widget

en: Remove footer
ro: Înlătură subsolul

en: Remove header
ro: Elimină antet

en: Replace Blocksy's branding with your own. Easily hide licensing info and other sections of the theme and companion plugin from your clients and make your final product look more professional.
ro: Înlocuiește brandingul Blocksy cu cel propriu. Ascunde cu ușurință informațiile despre licență și alte secțiuni ale temei și pluginului asociat față de clienți pentru a face produsul final să arate mai profesional.

en: Replace Conditions
ro: Condiții de înlocuire

en: Replace the standard product gallery with additional layouts which can showcase the photos as a grid or even a slider.
ro: Înlocuiește galeria standard a produselor cu layout-uri suplimentare care pot afișa fotografiile sub formă de grilă sau chiar slider.

en: Replacement Behavior
ro: Comportament de înlocuire

en: Request Cookie
ro: Cookie cerere

en: Request Referer
ro: Referință cerere

en: Request URL
ro: URL cerere

en: Requests
ro: Solicitări

en: Required plan
ro: Plan necesar

en: Reset Filter
ro: Reseteaza filtru

en: Reset Filters
ro: Reseteaza filtrele

en: Reset all
ro: Reseteaza tot

en: Reset layout
ro: Reseteaza layout

en: Resolution
ro: Rezolutie

en: Resume
ro: Reluare

en: Resume the product taxonomies lookup table regeneration
ro: Reluați regenerarea tabelului de căutare pentru taxonomiile produselor.

en: Reveal From
ro: Dezvăluire din

en: Reverse Icon State
ro: Inversează starea pictogramei

en: Review Entity
ro: Entitate recenzie

en: Review Summary
ro: Rezumat recenzie

en: Review Title
ro: Titlu recenzie

en: Review Voting
ro: Votare recenzii

en: Review order after cart contents
ro: Revizuiește comanda după conținutul coșului

en: Review order after order total
ro: Revizuiește comanda după totalul comenzii

en: Review order after payment
ro: Revizuiește comanda după plată

en: Review order after submit
ro: Revizuiește comanda după trimitere

en: Review order before cart contents
ro: Revizuiește comanda înainte de conținutul coșului

en: Review order before order total
ro: Revizuiește comanda înainte de totalul comenzii

en: Review order before payment
ro: Revizuiește comanda înainte de plată

en: Review order before submit
ro: Revizuiește comanda înainte de trimitere

en: Reviews Order
ro: Ordinea recenziilor

en: Right
ro: Dreapta

en: Right Side
ro: Partea din dreapta

en: Right Sidebar
ro: Sidebar dreapta

en: Round
ro: Rotund

en: Rounded
ro: Rotunjit

en: Sat
ro: Sambata

en: Saturday
ro: Sambata

en: Save Conditions
ro: Salvează condițiile

en: Save Custom Font
ro: Salvează font-ul personalizat

en: Save Font
ro: Salveaza font

en: Save Settings
ro: Salvează setările

en: Scale
ro: Scalare

en: Scores
ro: Note

en: Scores Box Width
ro: Lățimea casetei scorurilor

en: Scroll
ro: Derulare

en: Scroll Direction
ro: Direcție de derulare

en: Scroll Distance
ro: Distanță de derulare

en: Scroll Down
ro: Derulează în jos

en: Scroll Interaction
ro: Interacțiune la derulare

en: Scroll Lock
ro: Blocare derulare

en: Scroll Top
ro: Derulează în sus

en: Scroll Up
ro: Derulează în sus

en: Scroll to Top
ro: Derulează în sus

en: Search
ro: Căutare

en: Search Box
ro: Casetă căutare

en: Search Brands
ro: Caută branduri

en: Search Category
ro: Caută categorie

en: Search Content Blocks
ro: Caută blocuri de conținut

en: Search Product Review
ro: Caută recenzie produs

en: Search Product Tabs
ro: Caută taburi produse

en: Search Products
ro: Cauta produse

en: Search Size Guides
ro: Caută ghiduri de mărimi

en: Search Thank You Pages
ro: Caută pagini „Mulțumim”

en: Search Through Criteria
ro: Caută prin criterii

en: Search Through Taxonomies
ro: Cauta prin taxonomii

en: Search by SKU
ro: Căutare după SKU

en: Search for a starter site...
ro: Cauta un StartSite

en: Search for a term
ro: Cauta un termen

en: Search for field
ro: Cauta un camp

en: Search for patterns
ro: Cauta dupa sabloane

en: Search icon
ro: Pictogramă căutare

en: Search through taxonomies from selected custom post types.
ro: Cautare prin taxonomii din tipurile de postari personalizate selectate.

en: Sec
ro: Secunde

en: Secondary
ro: Secundar

en: Select
ro: Alege

en: Select Category
ro: Selecteaza categoria

en: Select Content Block
ro: Selectează blocul de conținut

en: Select Image
ro: Selectează imagine

en: Select Menu
ro: Selectează meniul

en: Select Page
ro: Selectează pagina

en: Select Variations
ro: Selectează variații

en: Select a page
ro: Selectează o pagină

en: Select a page where the compare table will be outputted.
ro: Selectează o pagină unde va fi afișat tabelul de comparație.

en: Select a post/page to preview it's content inside the editor while building the archive.
ro: Selectează o postare/pagină pentru a previzualiza conținutul în editor în timpul construirii arhivei.

en: Select a post/page to preview it's content inside the editor while building the hook.
ro: Selectează o postare/pagină pentru a previzualiza conținutul său în editor în timp ce construiești hook-ul.

en: Select a post/page to preview it's content inside the editor while building the post/page.
ro: Selectează o postare/pagină pentru a previzualiza conținutul acesteia în editor în timpul construirii postării/paginii.

en: Select a starter site
ro: Selecteaza un site de start

en: Select attribute
ro: Selecteaza atributul

en: Select category
ro: Selecteaza categoria

en: Select font
ro: Selecteaza font

en: Select language
ro: Alege limba

en: Select list...
ro: Selectează lista...

en: Select location
ro: Alege locația

en: Select menu...
ro: Selectează meniul...

en: Select page
ro: Alege pagina

en: Select post
ro: Alege postarea

en: Select product
ro: Selecteaza produsul

en: Select rule
ro: Alege regula

en: Select sub field
ro: Selecteaza camp secundar

en: Select taxonomy
ro: Selectează taxonomia

en: Select template type...
ro: Alege tipul de template…

en: Select the size of the source image.
ro: Selecteaza dimensiunea imaginii sursa.

en: Select user
ro: Alege utilizatorul

en: Select value
ro: Selecteaza valoarea

en: Select variation
ro: Selectează variația

en: Separate each class by comma if you have multiple elements.
ro: Separă fiecare clasă prin virgulă dacă ai mai multe elemente.

en: Separate posts ID by comma. How to find the %spost ID%s.
ro: Separă ID-urile articolelor prin virgulă. Cum să găsești %sID-ul articolului%s.

en: Serve your chosen Google Fonts from your own web server. This will increase the loading speed and makes sure your website complies with the privacy regulations.
ro: Servește fonturile Google alese de pe propriul server web. Acest lucru va crește viteza de încărcare și va asigura respectarea reglementărilor privind confidențialitatea.

en: Set after how many days the popup will relaunch if the additional close trigger is met.
ro: Setează după câte zile popup-ul va fi relansat dacă este activat un declanșator suplimentar de închidere.

en: Set after how many days the popup will relaunch.
ro: Setează după câte zile popup-ul va fi relansat.

en: Set after how many visited pages the popup block will appear.
ro: Setează după câte pagini vizitate va apărea blocul popup.

en: Set after how much time (in seconds) the popup block will appear.
ro: Setează după cât timp (în secunde) va apărea blocul pop-up.

en: Set how many terms you want to display in each attribute.
ro: Setează cați termeni dorești să fie afișați pentru fiecare atribut.

en: Set how many terms you want to display in this attribute.
ro: Setează cați termeni dorești să fie afișați pentru acest atribut.

en: Set link to nofollow
ro: Setează linkul ca nofollow

en: Set links to nofollow
ro: Setează linkurile ca nofollow

en: Set the button class selector that will trigger popup to close.
ro: Setează selectorul clasei butonului care va declanșa închiderea popup-ului.

en: Set the close delay time (in seconds) after the form submit action is detected.
ro: Seteaza timpul de intarziere la inchidere (in secunde) dupa ce actiunea de trimitere a formularului este detectata.

en: Set the editor width for better understanging the layout you are building (just for preview purpose, this option won't apply in frontend).
ro: Setează lățimea editorului pentru a înțelege mai bine aspectul pe care îl construiești (doar în scop de previzualizare, această opțiune nu se aplică în frontend).

en: Set the inactivity time (in seconds) till the popup block will appear.
ro: Setează timpul de inactivitate (în secunde) până când blocul pop-up va apărea.

en: Set the scroll distance till the popup block will appear.
ro: Setează distanța de derulare până când blocul pop-up va apărea.

en: Set this option to always if you have dynamic content inside the popup in order to keep everything up to date.
ro: Setează această opțiune pe „Întotdeauna” dacă ai conținut dinamic în interiorul popup-ului pentru a păstra totul actualizat.

en: Set which users are allowed to vote.
ro: Setează care utilizatori au voie să voteze.

en: Shadow
ro: Umbră

en: Shape Fill Type
ro: Tipul umplerii formei

en: Share
ro: Distribuie

en: Share Box
ro: Casetă distribuire

en: Share Box Controls
ro: Controale Casetă de Distribuire

en: Share Box Icons Color
ro: Culoare pictograme cutie partajare

en: Share Icons
ro: Iconite de partajare

en: Share content on social media, boosting visibility & engagement.
ro: Distribuie conținut pe rețelele sociale, sporind vizibilitatea și implicarea.

en: Shipping
ro: Transport

en: Shipping Cost
ro: Cost transport

en: Shipping Info
ro: Informatii livrare

en: Shipping Methods
ro: Metode de livrare

en: Shipping address
ro: Adresă de livrare

en: Shop
ro: Magazin

en: Shop Filters
ro: Filtre magazin

en: Shop Filters Controls
ro: Controale filtre magazin

en: Shop Home
ro: Acasă magazin

en: Shopping Cart
ro: Coș de cumpărături

en: Short
ro: Scurt

en: Short Description
ro: Descriere scurtă

en: Short Name
ro: Nume scurt

en: Shortcuts
ro: Scurtături

en: Shortcuts Bar Display Conditions
ro: Condiții de afișare pentru bara de scurtături

en: Show Brands Images
ro: Arata imaginile de Brand

en: Show Checkboxes
ro: Afișează casetele de selectare

en: Show Counter
ro: Afiseaza contorul

en: Show Hierarchy
ro: Arata Ierarhia

en: Show Hooks
ro: Afișează Hook-uri

en: Show Image Frame
ro: Afișează rama imaginii

en: Show In Cart Page
ro: Afișează pe pagina coșului

en: Show In Checkout Page
ro: Afișează pe pagina de checkout

en: Show In Mini Cart
ro: Afișează în mini coș

en: Show Label
ro: Afiseaza eticheta

en: Show Prices
ro: Arata preturile

en: Show Product Price
ro: Arata pretul produsului

en: Show Reset Button
ro: Afiseaza butonul RESET

en: Show Search Box
ro: Arata caseta cautare

en: Show Swatches
ro: Afișează mostre

en: Show Taxonomy
ro: Arata taxonomii

en: Show Theme Hooks
ro: Afișează Hook-uri ale temei

en: Show Tooltip
ro: Arata Tooltip

en: Show Users Count
ro: Afișează Numărul de Utilizatori

en: Show Wishlist Page To
ro: Afișează pagina listei de dorințe pentru

en: Show WooCommerce Hooks
ro: Afișează Hook-uri ale temei

en: Show a dynamic confirmation popup with product recommendations whenever items are added to the cart.
ro: Afiseaza un popup dinamic de confirmare cu recomandari de produse de fiecare data cand articole sunt adaugate în cos.

en: Show a size chart guide so that your visitors can pick the right size for them when ordering a product.
ro: Afișează un ghid de mărimi pentru ca vizitatorii să aleagă dimensiunea potrivită atunci când comandă un produs.

en: Show if cart is empty
ro: Afișează dacă coșul este gol

en: Show or hide reset filter button.
ro: Afișează sau ascunde butonul de resetare a filtrului.

en: Show the remaining stock of a product to create a sense of urgency and encourage your visitors to make a purchase.
ro: Afiseaza stocul ramas al unui produs pentru a crea un sentiment de urgența si a încuraja vizitatorii sa efectueze o achiziție.

en: Show the stock scarcity module when product stock is below this number.
ro: Afișați modulul de raritate a stocului când stocul produsului este sub acest număr.

en: Showcase your personal information across your website.
ro: Expune informatiile tale personale pe intregul site web.

en: Side Panel
ro: Panou lateral

en: Sidebar after
ro: Bară laterală după

en: Sidebar before
ro: Bară laterală înainte

en: Sidebar end
ro: Sfârșit bară laterală

en: Sidebar name
ro: Nume bară laterală

en: Sidebar start
ro: Început bară laterală

en: Sign Up
ro: Înregistrare

en: Simple
ro: Simplu

en: Simple Font
ro: Font simplu

en: Simplified Player
ro: Player simplificat

en: Single
ro: Unic

en: Single Page
ro: Pagină individuală

en: Single Page Swatch Size
ro: Dimensiunea mostrei pe pagină unică

en: Single Post
ro: Articol individual

en: Single Product
ro: Produs unic

en: Single Product ID
ro: ID Produs Unic

en: Single Product with Taxonomy ID
ro: Produs Unic cu ID Taxonomie

en: Single Slug
ro: Slug individual

en: Single Template
ro: Template Unic

en: Six months
ro: Șase luni

en: Size
ro: Mărime

en: Size Guide
ro: Ghid de mărimi

en: Size Guide Display Conditions
ro: Condiții de afișare pentru ghidul de mărimi

en: Size Guide Placement
ro: Plasarea ghidului de mărimi

en: Size Guides
ro: Ghiduri de mărimi

en: Slide Down
ro: Glisează în jos

en: Slide in from bottom
ro: Glisare din partea de jos

en: Slide in from left
ro: Glisare din stânga

en: Slide in from right
ro: Glisare din dreapta

en: Slide in from top
ro: Glisare din partea de sus

en: Small
ro: Mic

en: Small Size
ro: Mărime mică

en: Social Channels
ro: Canale Sociale

en: Social Icons
ro: Pictograme rețele sociale

en: Socials
ro: Sociale

en: Socials Controls
ro: Controale pentru retelele de socializare

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
ro: Ne pare rău, niciun produs nu se potrivește selecției tale. Te rugăm să alegi o altă combinație.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
ro: Ne pare rau, acest produs nu este disponibil. Te rugam să alegi o combinatie diferita.

en: Sorry, you don't have permission to erase content.
ro: Ne pare rau, nu ai permisiunea de a sterge continutul.

en: Sorry, you don't have permission to finish the installation.
ro: Ne pare rau, nu ai permisiunea de a finaliza instalarea.

en: Sorry, you don't have permission to install child themes.
ro: Ne pare rau, nu ai permisiunea de a instala teme copil.

en: Sorry, you don't have permission to install content.
ro: Ne pare rau, nu ai permisiunea de a instala continut.

en: Sorry, you don't have permission to install options.
ro: Ne pare rău, nu ai permisiunea de a instala optiuni.

en: Sorry, you don't have permission to install plugins.
ro: Ne pare rau, nu ai permisiunea sa instalezi plugin.

en: Sorry, you don't have permission to install widgets.
ro: Ne pare rau, nu ai permisiunea sa instalezi widgets.

en: Sorry, you don't have permission to uninstall plugins.
ro: Ne pare rau, nu ai permisiunea sa dezinstalezi plugin.

en: Source
ro: Sursă

en: Specific Product Variation
ro: Variație specifică de Produs

en: Specify the amount of time (in seconds) to delay between automatically cycling an item.
ro: Specifică timpul de întârziere (în secunde) între ciclurile automate ale unui element.

en: Specs
ro: Specificații

en: Sponsored Attribute
ro: Atribut sponsorizat

en: Square
ro: Pătrat

en: Stacked
ro: Stivuit

en: Star
ro: Stea

en: Star Rating Color
ro: Culoare evaluare stele

en: Stars
ro: Stele

en: Start Time
ro: Timp de pornire

en: Start video again after it ends.
ro: Reia videoclipul după terminare.

en: Start with a pattern or create a custom layout
ro: Incepe cu un model sau creeaza un layout personalizat.

en: Starter Site Imported Successfully
ro: Site-ul demonstrativ a fost importat cu succes

en: Starter Site Removed
ro: Site-ul demonstrativ a fost eliminat

en: Starter Sites
ro: Site-uri demonstrative

en: Starter site
ro: Site de start

en: Sticky Functionality
ro: Funcționalitate sticky

en: Sticky Posts
ro: Postari Sticky

en: Sticky Row
ro: Rând fix

en: Sticky State
ro: Stare fixă

en: Stock Scarcity
ro: Lipsa stoc

en: Stock Status
ro: Starea stocului

en: Stock Threshold
ro: Prag Stoc

en: Stop Time
ro: Timp de oprire

en: Store Gravatars Locally
ro: Stochează Gravatar-urile local

en: Store and load Gravatars locally for increased privacy and performance.
ro: Stochează și încarcă Gravatar-urile local pentru confidențialitate și performanță crescute.

en: Style & Color
ro: Stil și culoare

en: Submit a Support Ticket
ro: Trimite un tichet de suport

en: Subpage
ro: Subpagina

en: Subscribe
ro: Abonează-te

en: Subscribe Form
ro: Formular de abonare

en: Subscription Confirmation
ro: Confirmarea Abonării

en: Subtype
ro: Subtip

en: Success Message
ro: Mesaj de succes

en: Suggested Products
ro: Produse sugerate

en: Sun
ro: Duminica

en: Sunday
ro: Duminica

en: Swatch Shape
ro: Formă mostre

en: Swatches
ro: Mostre

en: Swatches removed
ro: Mostre Eliminate

en: Swatches saved
ro: Mostre salvate

en: Tab Order
ro: Ordinea taburilor

en: Tablet
ro: Tabletă

en: Tablet Columns
ro: Coloane pentru tableta

en: Tag
ro: Etichetă

en: Tax Amount
ro: Valoarea taxei

en: Tax Info
ro: Informatii despre taxe

en: Taxonomies
ro: Taxonomii

en: Taxonomies - Layout 1
ro: Taxonomii - Layout 1

en: Taxonomies - Layout 2
ro: Taxonomii - Layout 2

en: Taxonomies - Layout 3
ro: Taxonomii - Layout 3

en: Taxonomies - Layout 4
ro: Taxonomii - Layout 4

en: Taxonomies Button Color
ro: Culoare Buton Taxonomii

en: Taxonomies Font Color
ro: Culoare Font Taxonomii

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Taxonomy Children
ro: Copii ai taxonomiei

en: Taxonomy Customisations
ro: Personalizări de taxonomie

en: Taxonomy Filter
ro: Filtru taxonomie

en: Taxonomy Font
ro: Font Taxonomie

en: Taxonomy Font Color
ro: Culoare Font Taxonomie

en: Taxonomy ID
ro: ID taxonomie

en: Taxonomy Source
ro: Sursa Taxonomiei

en: Taxonomy Style
ro: Stil Taxonomie

en: Taxonomy Template
ro: Sablon de taxonomie

en: Template Display Conditions
ro: Condiții de afișare pentru template

en: Template Name
ro: Nume Template

en: Template Replace Conditions
ro: Condiții de afișare pentru template

en: Template Type
ro: Tip Template

en: Term Count
ro: Numar de Termeni

en: Term Description
ro: Descrierea termenului

en: Term Image
ro: Imaginea termenului

en: Term Title
ro: Titlul termenului

en: Term additional class
ro: Clasa suplimentara pentru termen

en: Terms
ro: Termeni

en: Terms Limit
ro: Limită termeni

en: Terms accent color
ro: Culoarea de accent a termenilor

en: Text Color
ro: Culoare text

en: Text Hover
ro: Text hover

en: Text Initial
ro: Text inițial

en: Thank You Page
ro: Pagină „Mulțumim”

en: Thank You Pages
ro: Pagini „Mulțumim”

en: Thank you Page
ro: Pagina „Mulțumim”

en: Thank you for subscribing to our newsletter!
ro: Vă mulțumim că v-ați abonat la newsletter-ul nostru!

en: The calculation method will be based on WooCommerce zones.
ro: Metoda de calcul va fi bazată pe zonele WooCommerce.

en: The expiration date cannot be set earlier than the start date.
ro: Data de expirare nu poate fi setata mai devreme decat data de inceput.

en: The following plugins are required for this starter site in order to work properly.
ro: Următoarele pluginuri sunt necesare pentru ca acest site de pornire să funcționeze corect.

en: The page you select here will display the wish list for your logged out users.
ro: Pagina selectată aici va afișa lista de dorințe pentru utilizatorii neconectați.

en: The popup will auto-close if a form submit action is detected inside of it.
ro: Popup-ul se va închide automat dacă este detectată o acțiune de trimitere a unui formular în interiorul său.

en: The strategy of outputting the dynamic CSS. File - all the CSS code will be placed in a static file, otherwise it will be placed inline in head.
ro: Strategia de generare a CSS-ului dinamic. Fișier - tot codul CSS va fi plasat într-un fișier static, altfel va fi plasat inline în secțiunea head.

en: Theme Description
ro: Descriere temă

en: Theme Details
ro: Detalii temă

en: Theme Icon URL
ro: URL pictogramă temă

en: Theme Icons
ro: Pictograme temă

en: Theme Name
ro: Nume temă

en: Theme Screenshot URL
ro: URL captură ecran temă

en: This email is sent after a user confirmed the subscription to a product stock alert
ro: Acest e-mail este trimis după ce un utilizator a confirmat abonarea la alerta de stoc pentru un produs.

en: This email is sent when a product is back in stock
ro: Acest e-mail este trimis atunci când un produs revine în stoc.

en: This email is sent when a user subscribes to a product stock alert and should confirm their subscription
ro: Acest e-mail este trimis atunci când un utilizator se abonează la o alertă de stoc pentru un produs și trebuie să își confirme abonarea.

en: This extension lets you easily create an affiliate marketing type of website by giving you options to create a personalized product review and use your affiliate links to direct your readers to the purchase page.
ro: Această extensie îți permite să creezi cu ușurință un tip de site pentru marketing afiliat, oferindu-ți opțiuni pentru a crea o recenzie personalizată a produsului și pentru a utiliza linkurile de afiliere pentru a direcționa cititorii către pagina de achiziție.

en: This extension requires the WooCommerce plugin to be installed and activated.
ro: Această extensie necesită ca pluginul WooCommerce să fie instalat și activat.

en: This is a Pro extension
ro: Aceasta este o extensie Pro

en: This is a Pro feature
ro: Aceasta este o functie PRO

en: This is a Pro starter site
ro: Acesta e un template care poate fi accesat doar cu licenta platita

en: This option will allow you to add a speciffic product variation to wishlist.
ro: Această opțiune îți permite să adaugi o variație specifică a unui produs în lista de dorințe.

en: This option will remove the previous imported content and will perform a fresh and clean install.
ro: Această opțiune va elimina conținutul importat anterior și va efectua o instalare proaspătă și curată.

en: This product is currently sold out!
ro: Acest produs este momentan fara stoc

en: This provider is used only for testing purposes. It doesnt register any real subscribers.
ro: Acest furnizor este utilizat doar în scopuri de testare. Nu înregistrează abonați reali.

en: This starter site can be imported and used with one of these page builders. Please select one in order to continue.
ro: Acest site de pornire poate fi importat și utilizat cu unul dintre acești constructori de pagini. Te rugăm să selectezi unul pentru a continua.

en: This starter site is already installed
ro: Acest site demonstrativ este deja instalat

en: This text will appear under each comment form and subscribe form.
ro: Acest text va apărea sub fiecare formular de comentarii și abonare.

en: This tool will regenerate the product taxonomies lookup table data from existing product(s) data. This process may take a while.
ro: Acest instrument va regenera datele tabelului de cautare pentru taxonomiile produselor din datele produselor existente. Acest proces poate dura cateva minute.

en: This tool will resume the product taxonomies lookup table regeneration at the point in which it was aborted (%1$s products were already processed).
ro: Acest instrument va relua regenerarea tabelului de cautare pentru taxonomiile produselor de la punctul în care a fost întrerupt (%1$s produse au fost deja procesate).

en: This will import posts, pages, comments, navigation menus, custom fields, terms and custom posts.
ro: Aceasta va importa articole, pagini, comentarii, meniuri de navigare, câmpuri personalizate, termeni și articole personalizate.

en: Three months
ro: Trei luni

en: Thu
ro: Joi

en: Thursday
ro: Joi

en: Title
ro: Titlu

en: Title Affiliate Link
ro: Link afiliat titlu

en: Title Color
ro: Culoare titlu

en: Title Font
ro: Font titlu

en: Tooltip Image
ro: Tooltip imagine

en: Tooltip Text
ro: Tooltip text

en: Tooltip Visibility
ro: Vizibilitatea casetei de informatii

en: Top
ro: Sus

en: Top & Bottom
ro: Sus și jos

en: Top & Main Row
ro: Rândurile de sus și din mijloc

en: Top Level Options
ro: Opțiuni de nivel superior

en: Top Rated
ro: Cel Mai Bine Cotate

en: Top comments
ro: Comentarii de sus

en: Top content
ro: Conținut de sus

en: Total Info
ro: Informatii despre total

en: Transparent Functionality
ro: Funcționalitate transparență

en: Transparent Header Display Conditions
ro: Condițiile de afișare pentru antetul transparent

en: Transparent State
ro: Stare transparentă

en: Trending Block Display Conditions
ro: Condiții de afișare pentru blocul de tendințe

en: Trending From
ro: Popular de la

en: Trending Posts
ro: Articole populare

en: Trending now
ro: Populare acum

en: Trigger Condition
ro: Condiție declanșator

en: Trigger Icon Type
ro: Tip Iconiță Declanșator

en: Trigger Label
ro: Etichetă Declanșator

en: Trigger Popup On
ro: Declansează Popup

en: Trigger Visibility
ro: Vizibilitate Declanșator

en: Tue
ro: Marti

en: Tuesday
ro: Marti

en: Tutor LMS Dashboard
ro: Tabloul de bord Tutor LMS

en: Type
ro: Tip

en: Type 1
ro: Tip 1

en: Type 2
ro: Tip 2

en: Type 3
ro: Tip 3

en: Type 4
ro: Tip 4

en: Type 5
ro: Tip 5

en: Type 6
ro: Tip 6

en: Type to search by ID or title...
ro: Scrie pentru a căuta după ID sau titlu…

en: URL Source
ro: Sursă URL

en: Underline
ro: Subliniere

en: Unfortunately, your hosting configuration doesn't meet the minimum requirements for importing a starter site.
ro: Din păcate, configurația gazdei tale nu îndeplinește cerințele minime pentru a importa un site demonstrativ.

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Unsubscribe
ro: Dezabonare

en: Up
ro: Sus

en: Update Blocksy Theme Now
ro: Actualizeaza tema Blocksy acum

en: Update Brand
ro: Actualizează brandul

en: Update Category
ro: Actualizează categoria

en: Update Product Review
ro: Actualizează recenzia produsului

en: Upgrade Now
ro: Fă upgrade acum

en: Upgrade to any pro plan and get instant access to this and many other feature.
ro: Fă upgrade la orice plan Pro și obține acces instantaneu la această funcție și la multe altele.

en: Upgrade to any pro plan and get instant access to this starter site and many other features.
ro: Treceti la orice plan platit si obtineti acces instant la acest template si multe alte functionalitati.

en: Upgrade to the agency plan and get instant access to this and many other features.
ro: Treceti la planul pentru agentii si obtineti acces instant si beneficiati de multe alte functionalitati

en: Upgrade to the agency plan and get instant access to this starter site and many other features.
ro: Treceti la planul pentru agentii si obtineti acces instant la acest template si multe alte functionalitati.

en: Upgrade to the business or agency plan and get instant access to this and many other features.
ro: Fă upgrade la planul Business sau Agenție și obține acces instantaneu la această funcție și la multe altele.

en: Upload
ro: Încarcă

en: Upload Font
ro: Incarca font

en: Upload Icon
ro: Încarcă pictogramă

en: Upload Image
ro: Încarcă imagine

en: Upload Image (Optional)
ro: Încarcă imagine (Opțional)

en: Upload Video
ro: Încarcă videoclip

en: Upload an MP4 file into the media library.
ro: Încarcă un fișier MP4 în biblioteca media.

en: Upload an unlimited number of custom fonts or variable fonts and use them throughout Blocksy and your favorite page builder.
ro: Încarcă un număr nelimitat de fonturi personalizate sau variabile și utilizează-le în Blocksy și în constructorul tău de pagini preferat.

en: Upload only the %s.woff2%s or %s.ttf%s font file formats (see browser coverage %shere%s). Use %sthis converter tool%s if you don't have these font formats.
ro: Încarcă doar formatele de fișiere font %s.woff2%s sau %s.ttf%s (vezi compatibilitatea browserului %saici%s). Folosește %sacest instrument de conversie%s dacă nu ai aceste formate de font.

en: Upload only the %s.woff2%s or %s.ttf%s font file formats. Don't convert variable fonts by yourself. Ask the font provider to hand a correct file or the %svariable%s font won't work.
ro: Încarcă doar formatele de fișiere font %s.woff2%s sau %s.ttf%s. Nu converti manual fonturile variabile. Solicită furnizorului de fonturi să ofere un fișier corect, altfel fontul %svariabil%s nu va funcționa.

en: Upsell Products
ro: Produse Recomandate pentru Creșterea Vânzărilor

en: Upvote
ro: Vot Pozitiv

en: Use button with text
ro: Utilizează buton cu text

en: Use code editor
ro: Folosește editorul de cod

en: User
ro: Utilizator

en: User Auth
ro: Autentificare utilizator

en: User Avatar
ro: Avatar utilizator

en: User Info
ro: Informații utilizator

en: User Logged In
ro: Utilizator conectat

en: User Logged Out
ro: Utilizator deconectat

en: User Source
ro: Sursa Utilizatorului

en: User Visibility
ro: Vizibilitate utilizator

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Username or Email Address
ro: Username sau Adresa Email

en: Variable Font
ro: Font variabil

en: Variable font
ro: Font variabil

en: Variation Swatches
ro: Mostre de variații

en: Variations
ro: Variații

en: Vertical
ro: Vertica

en: Vertical Alignment
ro: Aliniere verticală

en: Video Options
ro: Opțiuni video

en: Video Size
ro: Dimensiune video

en: Video Source
ro: Sursă video

en: Video Tutorial
ro: Tutorial Video

en: Video thumbnail
ro: Miniatura video

en: View
ro: Vezi

en: View Brand
ro: Vizualizează brandul

en: View Cart
ro: Vezi cosul

en: View Cart Button
ro: Buton Vizualizează coșul

en: View Content Block
ro: Vizualizează blocul de conținut

en: View Product Review
ro: Vezi recenzia produsului

en: View Product Tab
ro: Vizualizează tabul produsului

en: View Profile
ro: Vizualizeaza Profilul

en: View Size Guide
ro: Vizualizează ghidul de mărimi

en: View Thank You Page
ro: Vizualizează pagina „Mulțumim”

en: View site
ro: Vizualizează site

en: Vimeo Url
ro: URL Vimeo

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Visible
ro: Vizibil

en: WP body open
ro: Corp WP deschis

en: WP footer
ro: Subsol WP

en: WP head
ro: Capul WP

en: WP head end
ro: Sfârșit cap WP

en: WP head start
ro: Început cap WP

en: Waitlist
ro: Lista de asteptare.

en: Waitlist - Back in Stock Notification
ro: Lista de așteptare - Notificare de revenire în stoc

en: Waitlist - Confirm Subscription
ro: Lista de așteptare - Confirmați Abonarea

en: Waitlist - Subscription Confirmed
ro: Lista de Așteptare - Abonare Confirmată

en: Waitlist Form
ro: Formularul listei de asteptare

en: Waitlist Form Display Conditions
ro: Condiții de Afișare a Formularului Listei de Așteptare

en: Waitlist for %s
ro: Lista de așteptare pentru %s

en: Waitlist subscription confirmed
ro: Abonarea la lista de așteptare a fost confirmată.

en: Waitlists
ro: Lista asteptare

en: We detected that you are using an outdated version of Blocksy theme.
ro: Am detectat ca folosești o versiune învechita a temei Blocksy.

en: We strongly recommend to activate the child theme, this way you will have freedom to make changes without breaking the parent theme.
ro: Recomandăm cu tărie activarea temei copil, astfel vei avea libertatea să faci modificări fără să afectezi tema părinte.

en: We strongly recommend to install the child theme, this way you will have freedom to make changes without breaking the parent theme.
ro: Recomandăm cu tărie instalarea temei copil, astfel vei avea libertatea să faci modificări fără să afectezi tema părinte.

en: We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
ro: Folosim cookie-uri pentru a ne asigura că îți oferim cea mai bună experiență pe site-ul nostru.

en: Website
ro: Site web

en: Website:
ro: Site web:

en: Wed
ro: Miercuri

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: What steps do you want to perform next?
ro: Ce pași dorești să efectuezi în continuare?

en: Wide
ro: Larg

en: Widget Area
ro: Zonă widget

en: Widget Area Source
ro: Sursa zonei widget

en: Widget Shopping Cart After Buttons
ro: Widget coș cumpărături după butoane

en: Widget Shopping Cart Before Buttons
ro: Widget coș cumpărături înainte de butoane

en: Widget Swatch Size
ro: Dimensiunea mostrei pentru widget

en: Widget for filtering the WooCommerce products by price.
ro: Widget pentru filtrarea produselor WooCommerce dupa pret.

en: Widget for filtering the WooCommerce products loop by category, attribute or brand.
ro: Widget pentru filtrarea listei de produse WooCommerce după categorie, atribut sau marcă.

en: Widgets
ro: Widget-uri

en: Widgets Font
ro: Font widget-uri

en: Widgets Font Color
ro: Culoare font widget-uri

en: Widgets Vertical Spacing
ro: Distanțarea verticală a widgeturilor

en: Widgets settings
ro: Setările widgeturilor

en: Width
ro: Adancime

en: Wishlist
ro: Listă de dorințe

en: Wishlist Badge Color
ro: Culoare insignă wishlist

en: Wishlist Button
ro: Buton pentru lista de dorințe

en: Wishlist Page
ro: Pagina listei de dorințe

en: WooCommerce Account
ro: Cont WooCommerce

en: WooCommerce Archive
ro: Arhivă WooCommerce

en: WooCommerce Archive Item with Taxonomy ID
ro: Arhivează Element WooCommerce cu ID Taxonomie

en: WooCommerce Cart
ro: Coșul WooCommerce

en: WooCommerce Checkout
ro: Finalizare WooCommerce

en: WooCommerce Filters Canvas
ro: Canvas pentru filtre WooCommerce

en: WooCommerce Sidebar
ro: Sidebar WooCommerce

en: WooCommerce Single Product
ro: Produs Unic WooCommerce

en: WooCommerce: Added to Cart
ro: WooCommerce: Adăugat în Coș

en: Work Hours
ro: Program lucru

en: Yes
ro: Da

en: Yes, I am sure
ro: Da, sunt sigur

en: Yes, continue
ro: Da, continuă

en: You already have a child theme properly installed and activated. Move on.
ro: Deja ai o temă copil instalată și activată corect. Continuă.

en: You are about to copy all the settings from your child theme into the parent theme. Are you sure you want to continue?
ro: Ești pe punctul de a copia toate setările din tema copil în tema părinte. Ești sigur că vrei să continui?

en: You are about to copy all the settings from your parent theme into the child theme. Are you sure you want to continue?
ro: Ești pe punctul de a copia toate setările din tema părinte în tema copil. Ești sigur că vrei să continui?

en: You are about to remove a custom footer, are you sure you want to continue?
ro: Ești pe punctul de a elimina un subsol personalizat, ești sigur că vrei să continui?

en: You are about to remove a custom header, are you sure you want to continue?
ro: Ești pe punctul de a elimina un antet personalizat, ești sigur că vrei să continui?

en: You are already on the waitlist
ro: Esti deja pe lista de asteptare

en: You can add here some arbitrary HTML code.
ro: Poți adăuga aici un cod HTML arbitrar.

en: You can configure social URLs in %s.
ro: Poți configura URL-urile sociale în %s.

en: You can insert the link to a self hosted image or upload one. Please note that only icons in SVG format are allowed here to not break the editor interactiveness.
ro: Poți introduce linkul către o imagine găzduită local sau să încarci una. Te rugăm să reții că sunt permise doar pictogramele în format SVG pentru a nu afecta interactivitatea editorului.

en: You can insert the link to a self hosted image or upload one. The recommended image size is 1200px wide by 900px tall.
ro: Poți introduce linkul către o imagine găzduită local sau să încarci una. Dimensiunea recomandată este de 1200px lățime și 900px înălțime.

en: You can insert the link to a self hosted image or upload one. The recommended image size is 18px wide by 18px tall.
ro: Poți introduce linkul către o imagine găzduită local sau să încarci una. Dimensiunea recomandată este de 18px lățime și 18px înălțime.

en: You can insert the link to a self hosted image or upload one. The recommended image size is 256px wide by 256px tall.
ro: Poți introduce linkul către o imagine găzduită local sau să încarci una. Dimensiunea recomandată este de 256px lățime și 256px înălțime.

en: You can use dynamic code tags such as {items} inside this option.
ro: Puteți utiliza etichete de cod dinamic precum {items} în această opțiune.

en: You can use dynamic code tags such as {price} inside this option.
ro: Poți folosi taguri de cod dinamice, cum ar fi {price}, în această opțiune.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ro: Nu ai permisiuni suficiente pentru a accesa această pagină.

en: You don't have any products in your compare list yet.
ro: Nu ai încă produse în lista de comparație.

en: You don't have any products in your waitlist yet.
ro: Nu ai nici un produs in lista de asteptare momentan.

en: You don't have any products in your wish list yet.
ro: Nu ai încă produse în lista de dorințe.

en: You have been added to the waitlist
ro: Ai fost adaugat pe lista de asteptare

en: You have been removed from the waitlist
ro: Ai fost sters din lista de asteptare

en: You have been successfully added to the waitlist for the following item:
ro: Ai fost adaugat cu succes pe lista de asteptare pentru urmatorul articol:

en: You have no %s fields declared for this custom post type.
ro: Nu ai câmpuri %s declarate pentru acest tip de articol personalizat.

en: You have requested to join the waitlist for this item:
ro: Ai solicitat să te alaturi listei de asteptare pentru acest articol:

en: You will be notified when {product_title} is back in stock
ro: Vei fi notificat cand {product_title} va reveni în stoc.

en: YouTube Privacy Enhanced Mode
ro: Mod de confidențialitate YouTube

en: YouTube Url
ro: URL YouTube

en: YouTube won't store information about visitors on your website unless they play the video. More info about this can be found %shere%s.
ro: YouTube nu va stoca informații despre vizitatorii site-ului tău decât dacă aceștia redau videoclipul. Mai multe informații pot fi găsite %saici%s.

en: Your PHP installation doesn't have support for XML. Please install the <i>xml</i> or <i>simplexml</i> PHP extension in order to be able to install starter sites. You might need to contact your hosting provider to assist you in doing so.
ro: Instalarea PHP de pe serverul tău nu are suport pentru XML. Te rugăm să instalezi extensia PHP <i>xml</i> sau <i>simplexml</i> pentru a putea instala site-uri de pornire. Este posibil să fie nevoie să contactezi furnizorul tău de găzduire pentru asistență.

en: Your account was created successfully and a password has been sent to your email address. Please visit the %1$slogin page%2$s.
ro: RO Your account was created successfully and a password has been sent to your email address. Please visit the %1$slogin page%2$s.

en: Your account was created successfully. Your login details have been sent to your email address. Please visit the %1$slogin page%2$s.
ro: Contul dvs. a fost creat cu succes. Detaliile de autentificare au fost trimise pe adresa dvs. de e-mail. Vă rugăm să vizitați %1$spagina de autentificare%2$s.

en: Your email
ro: E-mailul tău

en: Your email *
ro: Email-ul tău *

en: Your name
ro: Numele tău

en: Your site is misconfigured and AJAX requests are not reaching your backend. Please click %shere%s to find the common causes and possible solutions to this.<br> Error code - %s
ro: Site-ul tau este configurat incorect și cererile AJAX nu ajung la backend-ul tau. Te rugăm să faci clic %s aici %s pentru a găsi cauzele comune și soluțiile posibile pentru aceasta.<br> Codul de eroare - %s

en: Your waitlist subscription has been successfully canceled.
ro: Abonarea ta la lista de așteptare a fost anulată cu succes.

en: Your waitlist subscription has been successfully confirmed.
ro: Abonarea ta la lista de așteptare a fost confirmată cu succes.

en: Zoom In
ro: Mareste

en: Zoom Out
ro: Micsoreaza

en: Zoom in zoom out
ro: Zoom intrare-ieșire

en: activating child theme
ro: activez tema copil

en: activating plugin %s
ro: activarea pluginului %s

en: activating required extensions
ro: activarea extensiilor necesare

en: bbPress Dashboard
ro: tabloul de bord bbPress

en: category
ro: categorie

en: comments
ro: comentarii

en: copying child theme sources
ro: copierea surselor temei copil

en: downloading demo options
ro: descărcarea opțiunilor demo

en: downloading demo widgets
ro: descărcarea widgeturilor demo

en: here
ro: aici

en: images
ro: imagini

en: import customizer options
ro: importarea opțiunilor din personalizator

en: importing images from customizer
ro: importarea imaginilor din personalizator

en: installing demo widgets
ro: instalarea widgeturilor demo

en: installing plugin %s
ro: instalarea pluginului %s

en: posts
ro: postări

en: removing default WordPress pages
ro: eliminarea paginilor implicite WordPress

en: removing previously installed posts
ro: eliminarea articolelor instalate anterior

en: removing previously installed taxonomies
ro: eliminarea taxonomiilor instalate anterior

en: resetting customizer options
ro: resetarea opțiunilor din personalizator

en: resetting widgets
ro: resetarea widgeturilor

en: terms
ro: termeni

en: unsubscribe
ro: dezaboneaza-te

en: users
ro: utilizatori

en: 🚨 Hurry up! Only {items} units left in stock!
ro: 🚨 Grăbiți-vă! Doar {items} unități rămase în stoc!
